Muxlislar va blogerlardan iborat guruh avtomobillarda Fransiyaga yo‘l oldi
Bugun Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarida sportchilarimizni qo‘llab-quvvatlash maqsadida muxlislar va blogerlardan iborat guruh avtomobillarda Fransiya tomon yo‘lga chiqdi. Erta tongda O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasida ushbu jamoani kuzatish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi huzuridagi Turizm qo‘mitasi raisi Umid Shodiyev, Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, 8 kishidan iborat jamoa aʼzolari va muxlislar ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘z olgan rasmiylar O‘zbekiston delegatsiyasi o‘z tarixida eng katta tarkib bilan ishtirok etadigan Olimpiya o‘yinlarida muxlislar guruhining ham qatnashishi atletlarimizga katta motivatsiya berishi, davlatimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan tayyorgarlikning so‘nggi davri yuqori darajada o‘tkazilayotgani haqida gapirib, safarga otlanayotgan yurtdoshlarimizga oq yo‘l tilashdi.
Shuningdek, O‘FA muxlislar bilan ishlash bo‘limi yetakchisi Abdurahmon Fozilov yo‘l-yo‘lakay barcha davlatlarda O‘zbekiston nomini yana-da tanituvchi turli materiallar tayyorlab olingani, jamoa bilan atletlarimizni qo‘llab-quvvatlash orqali delegatsiyamizning muvaffaqiyatlariga hissa qo‘shishni maqsad qilishgani haqida to‘xtalib o‘tdi.
Rejaga ko‘ra, guruh bugun Samarqand shahriga yetib boradi. Tushdan keyin Registon maydonida, 6-iyul kuni Buxoro va Xiva shaharlarida, 7-iyul kuni esa Nukus shahrida hamyurtlarimiz bilan uchrashishi ko‘zda tutilgan.

Группа болельщиков и блогеров отправилась на автомобилях во Францию
Сегодня группа болельщиков и блогеров, с целью поддержки отечественных спортсменов на летних Олимпийских играх Париж-2024, выехали на автомобилях во Францию. Перед отбытием этой группы в Национальном Олимпийском комитете было организовано мероприятие.
В нем присутствовали Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, председатель Комитета по туризму при Министерстве экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Умид Шодиев, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, а также, члены группы, отбывающие во Францию и болельщики.
Выступая на мероприятии, официальные лица отметили, что делегация Узбекистана впервые в своей истории примет участие на Олимпиаде с самым большим составом и присутствие группы поддержки придаст ещё больше мотивации нашим спортсменам. Также, руководители упомянули, что благодаря поддержке нашего государства, атлеты проводят завершающий этап подготовки непосредственно во Франции на должном уровне и пожелали успехов группе болельщиков, которые направляются в Париж.
Также, ведущий представитель отдела по работе с болельщицами АФУ Абдурахмон Фазилов отметил, что подготовлены различные материалы для демонстрации потенциала и многовековой истории Узбекистана во всех странах, и что они готовы способствовать успеху наших атлетов, поддерживая и мотивируя с командой болельщиков.
Согласно плану, группа сегодня прибудет в Самарканд. После обеда на площади Регистан они встретятся с нашими соотечественниками. Такие же встречи пройдут 6 июля в Бухаре и Хиве, а 7 июля - в Нукусе.