BAAdan tashrif buyurgan sport shifokori mutaxassislarimiz bilan oʻz bilimlarini oʻrtoqlashmoqda
Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari oldidan terma jamoalarimizda faoliyat olib borayotgan mutaxassislarning malakasini oshirish borasida qator tadbirlar oʻtkazilishi rejalashtirilgan. Bugun MOQda sport shifokorlari uchun moʻljallangan ana shunday seminarlardan biri boshlandi. Maʼruzalar BAAdan tashrif buyurgan malakali shifokor Sari Shayx Al Najjor tomonidan olib borilmoqda.
Rejaga koʻra, seminar 6-iyunga qadar davom etadi. Xorijlik ekspert ungacha manual terapiya sohasidagi koʻp yillik tajribalari borasida oʻz bilimlari bilan oʻrtoqlashadi. Bugun seminarning ilk qismida doktor Al Najjor oʻz faoliyati, sohadagi dolzarb mavzular boʻyicha gapirib oʻtdi.
Dasturga muvofiq, yana ikki kun davomida mutaxassislar MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyot ilmiy-amaliy markazida malaka oshirishadi. Amirliklardan tashrif buyurgan mehmon atletlarni reabilitatsiya qilish, manual terapiya borasidagi malakalari bilan oʻrtoqlashadi.

Специалист из ОАЭ делится своим опытом с отечественными спортивными врачами
Перед началом летних Олимпийских игр Париж-2024 запланировано проведение нескольких мероприятий для медицинских специалистов, которые работают в составе наших сборных команд. Целью организации таких семинаров является повышение опыта и квалификации наших спортивных врачей. Сегодня в НОК начался один из таких семинаров и его проводит квалифицированный врач из ОАЭ - Сари Шайх Аль Нажжор.
Семинар продлится до 6 июня. В рамках мероприятия иностранный специалист поделится своим многолетним опытом в направлении мануальной терапии. Сегодня в первой части семинара доктор Аль Нажжор рассказал о своей деятельности и актуальных темах в этой области.
Согласно программе, еще два дня специалисты будут повышать свою квалификацию в Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины при НОК. В свою очередь почётный гость из ОАЭ поделится своими знаниями и навыками в области реабилитации спортсменов и мануальной терапии.