Stritbol bo‘yicha yangi mavsumga start berildi
3×3 basketbol sporti yurtimiz yoshlari orasida sevimli sport turlaridan biri hisoblanadi. “Stritbol” nomi bilan ham mashhur bo‘lgan ushbu sport Osiyo va Olimpiya o‘yinlari dasturlariga ham kiritilgan bo‘lib, hozirda uni yana-da ommalashtirish bo‘yicha qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Poytaxtimizdagi Toshkent temir yo‘l muhandislari institutining sport maydonida stritbol bo‘yicha yangi mavsumni ochib beruvchi OPEN CUP 3×3 UZBEKISTON 2021 musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Unda yurtimiz va qo‘shni davlat vakillari ham ishtirok etishdi.
Musobaqada O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov ham qatnashdi va taqdirlash marosimida g‘olib va sovrindorlarga sovg‘alar ulashdi.

Стартовал новый сезон по стритболу
3х3 баскетбол является одним из любимых видов спорта молодёжи Узбекистана. Этот вид спорта популярен как «Стритбол» и входит в программу Азиатских и Олимпийских игр. В настоящее время реализуется ряд проектов с целью популяризации данного вида спорта.
На стадионе института инженеров железнодорожного транспорта Ташкента прошло открытие нового сезона по стритболу — соревнование OPEN CUP 3×3 UZBEKISTON 2021, в котором приняли участие представители Узбекистана и соседних стран.
В соревновании принимал участие и председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов. Он также присутствовал на церемонии награждения победителей и вручил им подарки.