Dzyudochilarimiz ilk bor jahon chempionatining aralash jamoaviy yo‘nalishida sovrindor bo‘lishdi!
Budapesht shahrida dzyudo bo‘yicha jahon chempionati o‘z yakuniga yetib bormoqda. Biroz avval terma jamoamiz aralash jamoaviy yo‘nalishda bronza medaliga sazovor bo‘ldi.
Vakillarimiz musobaqani mezbonlarga qarshi boshlab, 4:2 hisobida g‘alabaga erishishdi. Chorak finalda Braziliya termasi 4:0 hisobida dog‘da qoldirildi. Fransuzlarga qarshi kechgan yarim finalda dzyudochilarimizdan omad yuz o‘girgan bo‘lsa, bronza medali uchun kechgan kurashda jamoamiz matonat ko‘rsatdi. Janubiy Koreya termasiga qarshi kechgan bahs 4:1 hisobida yakunlandi.
Shu tariqa terma jamoamiz ushbu jahon chempionatini yakkalik yo‘nalishida qo‘lga kiritilgan 1 ta kumush va aralash jamoa yo‘nalishida bronza medali bilan yakunladi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston dzyudo federatsiyasini, muxlislarimizni terma jamoamizning ushbu jahon chempionatidagi munosib ishtiroki bilan samimiy qutlab qoladi.

Our judoists for the first time became prize-winners at the World Cup in the team direction!
The World Judo Championship is coming to an end in Budapest. A few minutes ago, our judoists won a bronze medal in the team direction.
The representatives of Uzbekistan held the first stage against the hosts of the championship and won with a score of 4:2. In the quarterfinals, our judoists overcame the Brazilian national team with a score of 4:0. Unfortunately, the Uzbek team was defeated in the semi-final against the French. The fight for bronze against South Korea ended in favor of our national team with a score of 4: 1.
Thus, the national team of Uzbekistan completed this World Championship with 1 silver (in the individual direction) and 1 bronze (in the team direction).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Judo Federation of Uzbekistan and its fans on the worthy participation of our judoists in the World Championship.