Dzyudochilarimiz aralash jamoaviy dasturda bronza medaliga sazovor bo‘lishdi
Dzyudo boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Gonkong mezbonlik qilgan Osiyo chempionatidagi ishtirokini yakunladi. Bugungi aralash jamoaviy yoʻnalishda kechgan bellashuvlarda hamyurtlarimiz bronza medallariga sazovor boʻlishdi.
Turkmaniston jamoasini chorak finalda magʻlub qilgan dzyudochilarimiz yarim finalda Moʻgʻulistonga imkoniyatni boy berishdi. Uchinchi oʻrin uchun kechgan kurashda esa Janubiy Koreya termasi 4:1 hisobida magʻlub etildi.
Eslatib oʻtamiz, bunga qadar sportchilarimiz yakkalik dasturida 1 ta oltin, 1 ta kumush va 4 ta bronza medallarini jamgʻarishgan edi. Shu tariqa, jamoamiz musobaqani umumiy 7 ta medal bilan yakunladi.

Отечественные дзюдоисты завоевали золото в командном миксте
Сборная Узбекистана по дзюдо завершила своё участие на чемпионате Азии в Гонконге. Сегодня в рамках континентального первенства прошли схватки в командном миксте.
Наши дзюдоисты в четвертьфинале победили команду Туркменистана. Однако в полуфинале уступили сборной Монголии и в борьбе за третье место вышли на татами против Южной Кореи. Схватки завершились в пользу Узбекистана со счётом 4:1 и наши спортсмены в командном миксте удостоились бронзовой медали.
Напомним, до этого в индивидуальном направлении отечественные дзюдоисты завоевали 1 золото, 1 серебро и 4 бронзы. Таким образом, делегация Узбекистана завершила чемпионат Азии с 7 наградами.