Parij-2024: Futbol bahslarining so’nggi yo’llanmasi sohibi Parijning o’zida aniqlanadi
Xabaringiz bor, futbol bo‘yicha Qatarda o‘tadigan U23 Osiyo kubogida to‘rtinchi o‘rinni egallagan jamoa ushbu yosh toifasida o‘tgan Afrika kubogining to‘rtinchi o‘rin sohibi – Gveniya bilan Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarining so’nggi yo‘llanmasi uchun qit’alararo pley-off o’yinida kurash olib boradi. Tashkiliy qo‘mita, mazkur uchrashuv tafsilotlarini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, 1 ta uchrashuvdan iborat o‘yin 9-may kuni Parij shahrida o‘tkaziladi. Bahs mahalliy vaqt bilan 14:00 ga belgilangan. Unda g’alaba qozongan jamoa Olimpiya o’yinlarining 16-ishtirokchisiga aylanadi.

Обладатель последней Олимпийской путёвки по футболу определится в самом Париже
Как известно, в межконтинентальном плей-офф последнюю путёвку летних Олимпийских игр Париж-2024 будут оспаривать: команда, занявшая четвёртое место в Катаре на Кубке Азии U23 по футболу и Гвинея, которая на Кубке Африки U23 показала четвёртый результат. Оргкомитет турнира сообщил подробности этой встречи.
Сам матч состоится 9 мая в Париже. Игра назначена на 14:00 по местному времени. Сборная, победившая в данном противостоянии, становится 16-м участником футбольных соревнований в рамках Олимпийских игр.