Oʻzbek futboli fidoyisi Asqar Tolibjonov 70 yoshda
Bugun Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining Terma jamoalar markaziga uzoq yillar rahbarlik qilgan mutaxassis, Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi Asqar Tolibjonov yubiley 70 yoshni qarshi oldi. Shu munosabat bilan Asqar Imamdjanovichni qutlash uchun OʻFAda tadbir tashkil etildi. Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, OʻFA Bosh kotibi Avaz Maksumov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov va futbol jamoatchiligi vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda Oybek Kasimov mutaxassisning uzoq yillar oʻzbek futboli rivoji yoʻlida qilgan xizmatlarini alohida taʼkidlab, unga MOQning esdalik medalini topshirdi. Tadbirga yigʻilgan mehmonlar ham А.Толибжоновнинг samarali mehnatini alohida eʼtirof etib, unga uzoq umr va mustahkam salomatlik tilashdi.
Fursatdan foydalanib, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ham Asqar Tolibjonovni bugungi yubiley ayyomi bilan samimiy muborakbod etib qoladi.

Ветерану узбекского футбола Аскару Талибжанову исполнилось 70 лет
Ветерану узбекского футбола, обладателю почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан" Аскару Талибжанову, долгие годы возглавлявшему Центр национальных команд Ассоциации футбола Узбекистана, исполнилось 70 лет. Сегодня было организовано мероприятие, посвящённое юбилею Аскара Имамджановича. В данной праздничной встрече приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь АФУ Аваз Максумов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов и представители футбольной общественности.
На мероприятии Ойбек Омилович особо отметил многолетний труд специалиста на пути развития узбекского футбола и вручил ему в качестве символа благодарности памятную медаль Национального Олимпийского комитета Узбекистана. Гости, собравшиеся на данное мероприятие, отметив плодотворный труд Аскара Талибжанова, пожелали ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.
Пользуясь случаем, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет юбиляра с 70-летием и желает всех благ.