Karatechilarimiz Yoshlar ligasida 11 ta medalga sazovor boʻlishdi
BAAning Fujayra shahri mezbonlik qilayotgan karate WKF boʻyicha Yoshlar ligasida Oʻzbekiston terma jamoasining ishtiroki yakunlandi. Musobaqada hamyurtlarimiz 3 ta oltin, 2 ta kumush va 6 ta bronza, jami 11 ta medalga sazovor boʻlishdi.
Turnirning yakuniy kunida Javohir Jahongirov 14 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar toifasida kata dasturida oltin medalni qoʻlga kiritdi. Shuningdek, Solijon Soibov (-50 kg) kumite yoʻnalishida shohsupaning uchinchi pogʻonasidan joy oldi.
Qayd etish joiz, ushbu natija orqali sportchilarimiz jahon chempionati yoʻllanmasi uchun qimmatli reyting ochkolarini jamgʻarishdi.

Узбекские каратисты завоевали 11 наград на Молодёжной лиге
Сборная Узбекистана по каратэ WKF завершила своё участие на Молодёжной лиге, которая проходила в Фуджейре (ОАЭ). По итогам соревнований, нашим молодым спортсменам удалось выиграть 11 медалей (3 золото, 2 серебро и 6 бронзы).
В итоговый день турнира Джавохир Джахонгиров поднялся на высшую ступень пьедестала среди юношей до 14 лет (программа по ката). Также, ещё один наш представитель Солиджон Соибов (-50 кг) завоевал бронзовую медаль.
Следует отметить ,что помимо медалей Молодёжной лиги, наши каратисты записали в свои активы ценные рейтинговые очки на пути к чемпионату мира.