Kanvon-2024: Oʻzbekiston delegatsiyasi Olimpiya shaharchasiga joylashdi
Yana 2 kundan soʻng Janubiy Koreyaning Kanvon shahrida IV qishki oʻsmirlar Olimpiadasi start oladi. Unda qatnashadigan Oʻzbekiston delegatsiyasi Olimpiya shaharchasidan qoʻnim topdi.
Eslatib oʻtamiz, musobaqada ikki nafar sportchimiz Sabina Rejepova hamda Rauan Raimqulov togʻ changʻisi bahslarida ishtirok etadi. Delegatsiyamiz ushbu sport turidagi bellashuvlar oʻtkaziladigan “Jeongseon High 1” shaharchasiga joylashdi.
Maʼlumot uchun, Oʻyinlarning tantanali ochilish marosimi 19-yanvar kuni boʻlib oʻtadi. Hamyurtlarimiz 21-22-23-24-yanvar kunlari turli yoʻnalishlarda medallar uchun kurash olib boradilar.

Канвон-2024: Делегация Узбекистана прибыла в Олимпийскую деревню
Ещё через два дня в городе Канвон Южной Кореи стартуют IV юношеские зимние Олимпийские игры. К настоящему времени делегация Узбекистана уже успела расположится в Олимпийской деревне.
Напоминаем, что от имени нашей страны выступят Сабина Реджепова и Рауан Раимкулов по горнолыжному спорту. Наши представители разместились в городке "Jeongseon High 1".
Для сведения, торжественная церемония открытия Игр состоится 19 января. Наши соотечественники выступят 21-22-23-24 января и будут бороться за медали в разных программах.