Merganlarimiz litsenzion musobaqalarga tayyorgarlik ko'rishmoqda
Oʻq otish va stenddan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari ayni kunlarda BAAning Al Ayn shahrida oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib borishmoqda. Ushbu yigʻin kelasi oy oʻtadigan litsenzion Osiyo chempionatlariga tayyorgarlik vazifasini oʻtab beradi.
Oʻq otish boʻyicha jamoamiz kelasi yilning 2-yanvar kuni Indoneziyaga, stenddan otish boʻyicha merganlarimiz esa 10-yanvar kuni Quvaytga yoʻl olishadi. Har ikki jamoamiz ham Parij-2024 Olimpiadasiga yoʻllanma beruvchi qitʼa birinchiligida ishtirok etishi rejalashtirilgan. Ayni paytda yigʻin oʻzining soʻnggi bosqichida boʻlib, murabbiylar shtabi sportchilarni maxsus dastur asosida shugʻullantirmoqda.

25 Декабря 2023 2491
Представители сборной Узбекистана по стрелковому спорту (пулевая и стендовая стрельба) в эти дни проводят учебно-тренировочные сборы в городе Аль-Айн (ОАЭ). Данные сборы послужат основным этапом подготовки к лицензионным чемпионатам Азии, которые пройдут в следующем месяце.
Сборная Узбекистана по пулевой стрельбе 2 января вылетит в Индонезию, а по стендовой стрельбе - 10 января в Кувейт. Обе наши сборные команды будут участвовать в лицензионных первенствах континента. В настоящее время сборы находятся в завершающей стадии и тренерский штаб готовит спортсменов по специальной программе.