Xitoyning “CAMCE” kompaniyasi rahbariyati bilan Olimpiya shaharchasi va boshqa qurilish loyihalari muhokama qilindi
Xitoy kompaniyasi bilan “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo va Para Osiyo oʻyinlari uchun qurilayotgan Olimpiya shaharchasidagi inshootlarni yanada takomillashtirish va boshqa loyihalar ko’rib chiqildi.
Bugun Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov “САМСЕ” kompaniyasining Oʻzbekistondagi bosh vakillari Guo Zijie va Xan Xueli bilan uchrashdi. Shuningdek, unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Qo’mita raisining birinchi o’rinbosari Ravshan Irmatov ham ishtirok etishdi.
Uchrashuvda tomonlar Olimpiya shaharchasidagi qurilish ishlarini jadallashtirish, ish samaradorligini oshirish kabi mavzularni muhokama qilishdi. Kompaniya mamlakatimiz mezbonlik qiladigan “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo va Para Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik koʻrish boʻyicha oʻz takliflarini ilgari surdi.
Oʻz navbatida, Olimpiya shaharchasini yanada kengaytirish, shuningdek, har bir sport majmuasi boʻyicha ishlarni sifatli tashkil etish hamda kelgusi rejalar boʻyicha fikr almashildi.

13 Декабря 2023 2340
С руководством китайской компании "CAMCЕ" обсуждено строительство Олимпийской деревни и другие проекты
Было рассмотрено с китайской компанией дальнейшее совершенствование объектов и другие проекты в строящемся Олимпийском городке для юношеских Азиатских и Пара Азиатских игр "Ташкент-2025".
Сегодня министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов встретился с главными представителями компании “САМСЕ” в Узбекистане Гуо Зиджие и Хан Хуели. Также во встрече приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и первый заместитель председателя Комитета Равшан Ирматов.
В мероприятии стороны обсудили такие темы, как ускорение строительных работ в Олимпийском городке, повышение эффективности работы. Зарубежная компания выдвинула свои предложения по подготовке к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм "Ташкент-2025".
В свою очередь, состоялся обмен мнениями по дальнейшему расширению Олимпийского городка, а также по качественной организации работы по каждому спортивному комплексу.