Muattar Nabiyevani tabriklaymiz!
Bugun og‘ir atletika bo‘yicha terma jamoamiz aʼzosi Muattar Nabiyeva tavallud ayyomini nishonlashmoqda.
Muattar Nabiyeva 1996 yil 2 iyun kuni Andijon viloyatining Baliqchi tumanida tug‘ilgan. Faoliyati davomida yoshlar va kattalar toifasida bir qator nufuzli musobaqalarda g‘olib va sovrindorlar qatoridan joy olgan. Jumladan, so‘nggi Osiyo va jahon chempionati sovrindori. 2019 yil Tailandda o‘tgan dunyo birinchiligida sovrindor bo‘lib, -55 kg vazn toifasida Tokio Olimpiadasining yo‘llanmasini deyarli naqd qilib qo‘ydi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Muattar Nabiyevani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Congratulations to Muattar Nabieva!
Today, the representative of the Uzbek national weightlifting team Muattar Nabieva celebrates her birthday.
Muattar Nabieva was born on June 2, 1996 in Andijan. During her career, she has won many successes at prestigious competitions among adults and youth. In particular, he is a prize-winner of the last World and Asian weightlifting championships. At the 2019 Asian Championship in Thailand, she became a prize-winner in the -55 kg weight category and almost won the Tokyo 2020 license.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athlete on her birthday, wishes her good health and well-being.