Yigitlarimiz Osiyoda kim kuchli ekanini yana bir karra ko‘rsatib qo‘yishdi
BAAda boks bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Ma’lum qilganimizdek, bugun erkaklar o‘rtasida final janglari o‘tkazildi.
10 vazn toifasidan 7 tasida hamyurtlarimiz qit’a chempionligi uchun bahs olib borishdi. Ularning 6 nafari esa terma jamoamiz hisobiga oltin medallarni taqdim qildi. Markaziy jang +91 kg vazn toifasida Bahodir Jalolov va Kamshibek Konkabayev o‘rtasida kechdi. Jang davomida to‘liq ustunlik qilgan Jalolov yakunda yana bir g‘alabani tantana qildi. Batafsil:
-49 kg: Nodirjon Mirzahmedov – Daniyal Sabit (Qozog‘iston) 5:0
-52 kg: Shahobiddin Zoirov – Amit (Hindiston) 3:2
-56 kg: Mirazizbek Mirzaxalilov – Xarku Enx-Amar (Mo‘g‘uliston) 2:3
-69 kg: Bobousmon Baturov – Ablayxan Jusupov (Qozog‘iston) 3:2
-75 kg: Saidjamshid Ja’farov – Abilxan Amankul (Qozog‘iston) 4:1
-81 kg: Dilshodbek Ro‘zmetov – Meysam Geshlagi (Eron) 3:2
+91 kg: Bahodir Jalolov – Kamshibek Konkabayev (Qozog‘iston) 5:0
Shu tariqa, bokschi yigitlarimiz o‘z yo‘nalishlarida umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritishdi. Erkaklar jamoamiz ushbu chempionatni 6 ta oltin, 1 ta kumush va 3 ta bronza, jami 10 ta medal bilan yakunlashdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bokschilarimizni, ularning murabbiylarini va O‘zbekiston boks federatsiyasini Osiyo chempionatidagi yana bir muvaffaqiyat bilan samimiy qutlab qoladi.

«Узбекские тигры» ещё раз показали своё превосходство на континенте
В ОАЭ завершилось первенство континента по боксу. Как ранее нами сообщалось, сегодня прошли финальные бои среди мужчин.
В 7 весовых категориях из 10 наши боксёры провели бои за звание чемпиона Азии. 6 из них завоевали золотые медали. Центральный бой состоялся в весовой категории +91 кг между Баходиром Жалоловым и Камшибеком Конкабаевым. Во время боя Жалолов не оставил никаких шансов своему сопернику и одержал победу. Подробно:
-49 кг: Нодиржон Мирзахмедов — Даниял Сабит (Казахстан) 5:0
-52 кг: Шахобиддин Зоиров — Амит (Индия) 3:2
-56 кг: Миразиз Мирзахалилов — Харку Энх-Амар (Монголия) 2:3
-69 кг: Бобоусмон Батуров — Аблайхан Жусупов (Казахстан) 3:2
-75 кг: Саиджамшид Жаъфаров — Абилхан Аманкул (Казахстан) 4:1
-81 кг: Дилшодбек Рузметов — Мейсам Гешлаги (Иран)3:2
+91 кг: Баходир Жалолов — Камшибек Конкабаев (Казахстан) 5:0
Таким образом, наша мужская сборная завоевала первое место в общекомандном зачёте (6 золото, 1 серебро и 3 бронзы).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших боксёров, их тренеров и федерацию бокса Узбекистана с яркой победой на чемпионате Азии. Следует отметить, что в очередной раз «Узбекским тиграм» удалось показать своё превосходство на континенте.