Yigitlarimiz Osiyoda kim kuchli ekanini yana bir karra ko‘rsatib qo‘yishdi
BAAda boks bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Ma’lum qilganimizdek, bugun erkaklar o‘rtasida final janglari o‘tkazildi.
10 vazn toifasidan 7 tasida hamyurtlarimiz qit’a chempionligi uchun bahs olib borishdi. Ularning 6 nafari esa terma jamoamiz hisobiga oltin medallarni taqdim qildi. Markaziy jang +91 kg vazn toifasida Bahodir Jalolov va Kamshibek Konkabayev o‘rtasida kechdi. Jang davomida to‘liq ustunlik qilgan Jalolov yakunda yana bir g‘alabani tantana qildi. Batafsil:
-49 kg: Nodirjon Mirzahmedov – Daniyal Sabit (Qozog‘iston) 5:0
-52 kg: Shahobiddin Zoirov – Amit (Hindiston) 3:2
-56 kg: Mirazizbek Mirzaxalilov – Xarku Enx-Amar (Mo‘g‘uliston) 2:3
-69 kg: Bobousmon Baturov – Ablayxan Jusupov (Qozog‘iston) 3:2
-75 kg: Saidjamshid Ja’farov – Abilxan Amankul (Qozog‘iston) 4:1
-81 kg: Dilshodbek Ro‘zmetov – Meysam Geshlagi (Eron) 3:2
+91 kg: Bahodir Jalolov – Kamshibek Konkabayev (Qozog‘iston) 5:0
Shu tariqa, bokschi yigitlarimiz o‘z yo‘nalishlarida umumjamoa hisobida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritishdi. Erkaklar jamoamiz ushbu chempionatni 6 ta oltin, 1 ta kumush va 3 ta bronza, jami 10 ta medal bilan yakunlashdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bokschilarimizni, ularning murabbiylarini va O‘zbekiston boks federatsiyasini Osiyo chempionatidagi yana bir muvaffaqiyat bilan samimiy qutlab qoladi.

"Uzbek tigers" once again showed their superiority on the continent
The continental boxing championship has ended in the UAE. As we previously reported, the final fights among men were held today.
In 7 weight categories out of 10, our boxers fought for the title of Asian champion. 6 of them won gold medals. The central fight took place in the weight category +91 kg between Bahodir Zhalolov and Kamshibek Konkabayev. During the fight, Zhalolov did not leave any chances to his opponent and won. In detail:
-49 kg: Nodirjon Mirzakhmedov — Daniyal Sabit (Kazakhstan) 5: 0
-52 kg: Shahobiddin Zoirov-Amit (India) 3:2
-56 kg: Miraziz Mirzakhalilov-Harku Enkh-Amar (Mongolia) 2:3
-69 kg: Bobousmon Baturov — Ablaikhan Zhusupov (Kazakhstan) 3:2
-75 kg: Saijamshid Zhafarov — Abilkhan Amankul (Kazakhstan) 4:1
-81 kg: Dilshodbek Ruzmetov — Meysam Geshlagi (Iran)3:2
+91 kg: Bahodir Zhalolov-Kamshibek Konkabayev (Kazakhstan) 5:0
Thus, our men's team won the first place in the team competition (6 gold, 1 silver and 3 bronze).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our boxers, their coaches and the Boxing Federation of Uzbekistan on a bright victory at the Asian Championship. It should be noted that once again the" Uzbek Tigers " managed to show their superiority on the continent.