Kamonchilarimiz ikkita litsenzion musobaqada qatnashishadi
Kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Tailandga yoʻl oldi. Hamyurtlarimiz Bangkok shahrida tashkil etiladigan ketma-ket ikkita litsenzion musobaqalarda ishtirok etishadi.
Ularning birinchisi 5-9-noyabr kunlari oʻtadigan Osiyo chempionati boʻlib, unda yakkalik dasturida Parij-2024 litsenziyalari oʻynaladi. Reglamentga koʻra, Osiyo chempionatida shu paytgacha yoʻllanma ololmagan atletlar orasida eng yaxshi natija koʻrsatgan ikki mergan Olimpiada ishtirokchisiga aylanadi.
Shundan soʻng 10-12-noyabr kunlari Osiyo qitʼasi uchun litsenzion turnir boʻlib oʻtadi. Mazkur musobaqa faqat jamoaviy dasturda oʻtkazilib, unda erkaklar va ayollar oʻrtasida birinchi oʻrinni qoʻlga kiritgan davlatlargina Parij-2024 yoʻllanmasi sohibi boʻlishadi. Terma jamoamiz Bangkokka quyidagi tarkibda yoʻl oldi:

Наши лучники примут участие в двух лицензионных стартах
Представители сборной Узбекистана по стрельбе из лука отправились в Таиланд. Наши представители примут участие в двух лицензионных соревнованиях, которые пройдут в Бангкоке.
Первое из них чемпионат Азии и состоится 5-9 ноября. В данном первенстве континента в индивидуальном направлении лучники имеют возможность удостоится лицензии ОИ Париж-2024. Согласно регламенту, участниками Олимпийских игр станут два лучника, показавшие лучшие результаты среди спортсменов (в индивидуальной программе), которым пока не удалось завоевать лицензию.
Затем, 10-12 ноября состоится лицензионный турнир для Азиатского континента. Данные соревнования пройдут только в командном направлении. Следует отметить, что только завоевав первое место, команды могут стать лицензиатами Парижской Олимпиады. Состав сборной Узбекистана, которая отбыла в Бангкок: