24 Oktyabr 2023 3267
Oʻzbekiston faxriylarini ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash “Nuroniy” jamgʻarmasi hamda Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi oʻzaro hamkorlikda koʻplab xayrli ishlarni amalga oshirib kelmoqda. Olimpiya shon-shuhrati muzeyida bir guruh sportimiz faxriylariga I darajali “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishoni topshirildi.
Mazkur tadbirda Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari Durdona Rahimova, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, “Nuroniy” jamgʻarmasi raisining oʻrinbosari Sharof Ubaydullayev, mamlakat sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov ishtirok etishdi. Tadbirda soʻz olgan rasmiylar davlatimiz tomonidan aholining har bir qatlami, xususan, faxriylarga koʻrsatilayotgan eʼtibor va gʻamxoʻrlik haqida alohida toʻxtalib oʻtishdi.
Jamgʻarma Vasiylik kengashining qarori bilan qarori bilan uzoq yillar yurtimiz sportining rivojiga hissa qoʻshgan Lev Yugay, Anvar Avazxoʻjayev, Shuhrat Najimov, Bahodir Bilolov, Aleksandr Istomin, Vyacheslav Soloxo, Klara Shokirjonova, Vladimir Pyatayev, Rinat Yunusov, Baxtiyor Rajabov, Azim Alimovlar I darajali “Mehnat faxriysi” koʻkrak nishoni bilan taqdirlanishdi. Oʻz oʻrnida, faxriylarimiz davlatimiz tomonidan koʻrsatilgan ushbu ehtiromdan mamnun ekanliklarini bildirib, yurtimiz farovonligi uchun qoʻllarini duoga ochishdi.

24 Октября 2023 3275
Совет ветеранов спорта Узбекистана совместно с Фондом по социальной поддержке ветеранов Узбекистана «Нуроний» реализовал множество проектов для нашего старшего поколения. В музее "Олимпийской славы" группе ветеранов нашего спорта был вручен нагрудной знак «Ветеран труда» I степени.
В мероприятии приняли участие заместитель Министра молодёжной политики и спорта Дурдона Рахимова, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, заместитель председателя фонда «Нуроний» Шароф Убайдуллаев и председатель Совета ветеранов спорта страны Баходир Махситов. В ходе мероприятия выступили официальные лица, особо отметив внимание и заботу, которая оказывается со стороны государства всем слоям населения страны, особенно ветеранам.
Решением Совета попечителей Фонда Лев Югай, Анвар Авазходжаев, Шухрат Нажимов, Бахадир Билолов, Александр Истомин, Вячеслав Солохо, Клара Шокиржонова, Владимир Пятаев, Ринат Юнусов, Бахтиёр Раджабов, Азим Алимов, которые уже многие годы вносят вклад в развитие спорта в нашей стране, были награждены нагрудным знаком «Ветеран труда» I степени. В свою очередь ветераны выразили почтение и благодарность за такое внимание.