Xabar berganimizdek, bugun poytaxtimizda yengil atletika bo‘yicha mamlakat ochiq chempionati start oldi. Mazkur musobaqada Qirg‘iziston va Tojikiston terma jamoasi vakillari ham ishtirok etishmoqda. Ahamiyatlisi, unda atletlar Tokio-2020 Olimpiada normativlarini bajarish orqali litsenziyalarni qo‘lga kiritishlari mumkin.
Chempionatning saralash bahslarini MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov ham kuzatib bordi. MOQ rahbari tashrif davomida O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi mutasaddilari bilan uchrashib, tashkiliy ishlar bo‘yicha fikr almashdi va atletlarimizga omad tilab o‘tdi.
Buguni dasturda Yekaterina Voronina, Svetlana Radzivil, Nadiya Dusanova, Safina Sadullayeva kabi hamyurtlarimiz ishtirok etishmoqda. Eʼtiboringizga musobaqa jarayonidan fotosuratlarni havola etamiz. To‘liq natijalar bilan kelgusi xabarlarimizda tanishtirib o‘tamiz.

Наши легкоатлеты принимают участие в открытом чемпионате страны
Как ранее нами сообщалось, сегодня в столице стартовал открытый чемпионат Узбекистана по лёгкой атлетике. В соревновании также принимают участие и представители сборной Кыргызстана и Таджикистана. Примечательно, что участники соревнования имеют шанс завоевать лицензии Токио-2020, выполнив Олимпийский норматив.
За отборочным этапом чемпионата наблюдал председатель НОК Рустам Шаабдурахманов. Во время своего визита руководитель НОК встретился с представителями федерации лёгкой атлетики, обменялся мнениями относительно организационных моментов и пожелал удачи нашим атлетам.
В сегодняшней программе выступают лидеры нашей сборной — Екатерина Воронина, Светлана Радзивил, Надия Дусанова, Сафина Садуллаева. С подробными результатами чемпионата мы ознакомим вас в следующих новостях.