Xabar berganimizdek, bugun poytaxtimizda yengil atletika bo‘yicha mamlakat ochiq chempionati start oldi. Mazkur musobaqada Qirg‘iziston va Tojikiston terma jamoasi vakillari ham ishtirok etishmoqda. Ahamiyatlisi, unda atletlar Tokio-2020 Olimpiada normativlarini bajarish orqali litsenziyalarni qo‘lga kiritishlari mumkin.
Chempionatning saralash bahslarini MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov ham kuzatib bordi. MOQ rahbari tashrif davomida O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi mutasaddilari bilan uchrashib, tashkiliy ishlar bo‘yicha fikr almashdi va atletlarimizga omad tilab o‘tdi.
Buguni dasturda Yekaterina Voronina, Svetlana Radzivil, Nadiya Dusanova, Safina Sadullayeva kabi hamyurtlarimiz ishtirok etishmoqda. Eʼtiboringizga musobaqa jarayonidan fotosuratlarni havola etamiz. To‘liq natijalar bilan kelgusi xabarlarimizda tanishtirib o‘tamiz.

Our athletes take part in the open championship of the country
As we previously reported, the open Championship of Uzbekistan in athletics started today in the capital. Representatives of the national teams of Kyrgyzstan and Tajikistan also take part in the competition. It is noteworthy that the participants of the competition have a chance to win the Tokyo 2020 licenses by meeting the Olympic standard.
The NOC Chairman Rustam Shaabdurakhmanov watched the qualifying stage of the championship. During his visit, the head of the NOC met with representatives of the Athletics Federation, exchanged views on organizational issues and wished good luck to our athletes.
Today's program features the leaders of our national team-Ekaterina Voronina, Svetlana Radzivil, Nadia Dusanova, Safina Sadullayeva. We will inform you about the detailed results of the championship in the following news.