27 Sentyabr 2023 2246
Taekvondo WT boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi ortda qolgan kunlar davomida 1 ta oltin, 1 ta kumush va 3 ta bronza medallarini jamgʻarishga ulgurdi. Bugungi bellashuvlardan keyin Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat taekvondo WT assotsiatsiyasi raisi Sherzod Tashmatov sportchilarni tabriklashdi.
Anʼanaga muvofiq, musobaqada shohsupaga koʻtarilgan barcha sportchilarga vazirlik va MOQning esdalik sovgʻalari topshirib kelinmoqda. Rasmiylar taekvondonchilarimizni erishgan muvaffaqiyatlari bilan qutlab, ularning kelgusi faoliyatida ham omad tiladilar.
Maʼlumot uchun, Osiyo oʻyinlari doirasida taekvondo bahslari davom etadi. Ertaga hamyurtlarimizdan Svetlana Osipova hamda Nikita Rafalovich dayanga chiqishadi.

27 Сентября 2023 2250
Сборная Узбекистана по таэквондо WT за эти дни завоевала 1 золотую, 1 серебряную и 3 бронзовые медали. После сегодняшних соревнований заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов, заместитель председателя НОК, председатель Ассоциации таэквондо страны Шерзод Ташматов поздравили отличившихся спортсменов.
По традиции всем атлетам, поднявшимся на пьедестал почёта на комплексных соревнованиях, вручаются памятные подарки Министерства и НОК. Официальные лица поздравили узбекских таэквондистов с достигнутыми успехами и пожелали удачи в их дальнейшей карьере.
Для информации, состязания по таэквондо в рамках Азиатских игр ещё не завершились. Завтра на даян выйдут наши соотечественницы Светлана Осипова и Никита Рафалович.