Bugun uch nafar sportchimiz Tokio-2020 litsenziyasi uchun kurashadi
Bugun kanoeda eshkak eshish va taekvondo bo‘yicha terma jamoalarimizning 3 nafar vakili Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari yo‘llanmasi uchun bahs olib borishadi.
Maʼlum qilganimizdek, kecha Rossiya Federatsiyasining Barnaul shahrida baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha jahon miqyosida Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari uchun yo‘llanma beruvchi litsenzion turnir start oldi. Saralash bahslaridan muvaffaqiyatli o‘tgan kanoechimiz Gulbahor Fayziyeva 200 metr masofaga kechadigan bahsda Olimpiada yo‘llanmasi uchun kurash olib boradi. Reglamentga ko‘ra, bu yo‘nalishda faqat birinchi o‘rinni egallagan sportchi Tokio-2020 yo‘llanmasiga ega bo‘ladi.
Shuningdek, bugun Iordaniya poytaxtida taekvondo bo‘yicha Osiyo qitʼasi uchun litsenzion turnir start oladi. Bugungi bellashuvlarda 2 nafar hamyurtimiz Nigora Tursunqulova (-67 kg) va Ulug‘bek Rashitov (-68 kg) bahs olib borishadi.
Ishtirokchi mamlakatlardan kelib tushgan talabnoma yakuni bo‘yicha -67 kg vazn toifasida faqat 3 nafar ishtirokchi ro‘yxatdan o‘tgan. Qurʼa natijasiga ko‘ra Tursunqulova qatarlik Maram Fatnassini mag‘lub eta olsa, Olimpiada yo‘llanmasiga ega chiqadi. Boisi reglamentda finalchilar Olimpiada yo‘llanmalariga ega chiqishi belgilangan. Bu borada Ulug‘bek Rashitov litsenziya uchun 3 ta jang o‘tkazishi kerak. Uning birinchi raqibi mo‘g‘ilistonlik Natsagdorj Achitxu bo‘ladi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi uchala sportchimizga bo‘lajak bellashuvlarda faqat va faqat omad tilab qoladi. Yangi O‘zbekistonga yangi g‘alabalar!

Today, three of our representatives will compete for Tokyo 2020 licenses
Today, three representatives of the Uzbek national team in kayaking and canoeing and taekwondo will compete for Tokyo 2020 licenses.
As we reported earlier, yesterday in Barnaul (Russia) the Tokyo 2020 license tournament on a global scale has started. Having successfully passed the qualifying stage, our girl Gulbakhor Fayzieva won the opportunity to compete for the Tokyo 2020 license in the 200-meter swim. It should be noted that in this direction, the athlete who won the 1st place has a chance to be awarded the Tokyo 2020 license.
Also, a licensed taekwondo tournament for the Asian continent starts today in Jordan. Within the framework of this day, two Uzbek taekwondo athletes — Nigora Tursunkulova (-67 kg) and Ulugbek Rashitov (-68 kg) will go to dayan.
The number of participants in the weight category -67 kg is only 3. According to the results of the draw, Tursunkulova will fight with Maram Fatnassi from Qatar and if she wins it, she will win the license of the Tokyo Olympics. According to the regulations, only the finalists of the tournament have a chance to become licensees of the Olympiad. And Ulugbek Rashitov will have to fight 3 battles. His first opponent is Natsagdorj Achithu from Mongolia.
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes success to our athletes in today's competition. New victories for the new Uzbekistan!