Chendu-2021: Delegatsiyamiz gʻaznasi uchta kumush medali bilan boyidi
Xitoyning Chendu shahrida oʻtayotgan Butunjahon yozgi Universiada oʻyinlarining yana bir kuni Oʻzbekiston delegatsiyasi uchun nihoyasiga yetdi. Unda hamyurtlarimiz uchta kumush medaliga ega chiqishdi.
Ularning ikkitasi taekvondo WT dasturiga toʻgʻri keladi. -58 kg vazn toifasida Amirxon Toʻrayev hamda -80 kgda Shuhrat Salayev finalgacha yetib kelib, hal qiluvchi bellashuvda imkoniyatni boy berib qoʻyishdi. Shuningdek, dzyudo boʻyicha erkaklar oʻrtasidagi jamoaviy dasturning finalida yaponiyalik sportchilarga imkoniyatni boy bergan hamyurtlarimiz ham shohsupaning ikkinchi pogʻonasidan joy oldi.
Bugungi bellashuvlardan soʻng delegatsiyamiz hisobidagi medallar 6 ta kumush va 1 ta bronzani tashkil etmoqda.

Чэнду-2021: 3 серебряные медали были завоёваны сегодня
Ещё один день Игр Всемирной летней Универсиады в китайском городе Чэнду завершился для делегации Узбекистана успешно. Наши соотечественники удостоились трёх серебряных медалей.
Два из них были завоёваны в по таэквондо WT. В весовой категории до 58 кг Амирхон Тураев и в весе до 80 кг Шухрат Салаев дошли до финала и были удостоены серебряных наград. Также на вторую ступень пьедестала почёта поднялись наши соотечественники, уступившие японским спортсменам в финале командной программы по дзюдо.
После сегодняшних соревнований на счету делегации Узбекистана в общей сложности 6 серебряных и 1 бронзовая медали.