Erkin kurashchilarimiz Osiyo chempionatini beshta medal bilan yakunlashdi
Iordaniyaning Amman shahrida sport kurashlari boʻyicha U20 yosh toifasidagi Osiyo chempionati oʻz yakuniga yetdi. Musobaqani erkin kurashchilar bahsi tugatib berdi. Unda ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi vakillari 2 ta kumush va 3 ta bronza medallariga sazovor boʻlishdi. Shohsupaga koʻtarilgan kurashchilarimiz:
-92 kg: Sherzod Poyonov
-97 kg: Ainazar Bazarbayev
-70 kg: Zafarbek Otaxonov
-74 kg: Asadbek Karimov
-125 kg: Hikmatillo Qurbonov
Shu tariqa, sport kurashlari boʻyicha Osiyo chempionatida delegatsiyamiz 4 ta oltin, 6 ta kumush va 10 ta bronza medallarini jamgʻardi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu natija bilan Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi, sportchi va murabbiylarimizni samimiy tabriklaydi.

Борцы завершили ЧА с 5 медалями
В Аммане (Иордания) завершился чемпионат Азии по спортивной борьбе среди атлетов до 20 лет. В заключительный день состязаний медалистов определили среди борцов вольного стиля. Сборная Узбекистана завоевала 2 серебряные и 3 бронзовые награды. Подробнее:
-92 кг: Шерзод Поёнов
-97 кг: Аиназар Базарбаев
-74 кг: Асадбек Каримов
-125 кг: Хикматилло Курбонов
Таким образом, на чемпионате Азии по спортивной борьбе отечественная делегация в общей сложности завоевала 4 золотые, 6 серебряных и 10 бронзовых медалей. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ассоциацию спортивной борьбы страны, спортсменов и тренеров с достигнутым результатом и желает дальнейших ярких побед.