Maʼlum qilganimizdek, ayni kunlarda poytaxtimizda voleybol boʻyicha 16 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar oʻrtasida Markaziy Osiyo chempionati boʻlib oʻtmoqda. Bugungi kun holatiga koʻra, musobaqada medallar uchun kurash olib borayotgan jamoalar nomi maʼlum boʻldi.
Unda ishtirok etayotgan 3 jamoamiz oltin medallar uchun kurashish imkoniyatini saqlab qoldi. Bugun oʻtkaziladigan yarim final oʻyinida yigitlarimiz eronlik tengqurlariga qarshi maydonga chiqishadi. 2 tarkibda ishtirok etayotgan qizlarimiz esa final chiptasi uchun oʻzaro bahs olib borishadi. Musobaqaning final oʻyinlari 19-iyul sanasiga belgilangan.

Волейболисты нашей страны успешно выступают на чемпионате Центральной Азии
Как мы сообщали ранее, в эти дни в столице проходит чемпионат Центральной Азии по волейболу среди юниоров до 16 лет. К этому моменту стали известны команды, которые будут бороться за медали.
3 узбекские дружины сохранили шансы побороться за золотые награды. В полуфинальном матче, который состоится сегодня, отечественные ребята выйдут на поле против иранских сверстников. А спортсменки Узбекистана, участвующие в 2-х составах, соревнуются между собой за путёвку в финал. Финальные матчи состоятся 19 июля.