MOQ rahbari emlash jarayonidan so‘ng dzyudochilarimiz bilan uchrashdi
Xabar berganimizdek, shu kunlarda Tokio-2020 Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlarida ishtirok etuvchi delegatsiyamiz aʼzolarini koronavirusga qarshi emlash ishlari olib borilmoqda. Bugun reja bo‘yicha dzyudo bo‘yicha terma jamoamizning asosiy vakillari vaksinatsiya qilindi. Delegatsiyamizning bayroqdor jamoalaridan birining emlanishi MOQ rahbariyati nigohida bo‘ldi. Jarayonni tashkilot raisi Rustam Shoabdurahmonov, Bosh kotib Oybek Kasimov va MOQ raisining o‘rinbosari Saken Polatov kuzatib borishdi.
Shundan so‘ng MOQ raisi jamoamiz aʼzolari bilan ko‘rishdi. MOQ Majlislar zalida o‘tgan uchrashuvda Rustam Shoabdurahmonov sportchilarimiz bilan yaqindan gaplashdi va ulardan hol-ahvol so‘radi, yaqin rejalari bilan tanishdi. Qayd etish joiz, dzyudochilarimizni oldinda Olimpiadadan avval iyun oyida Budapeshtda (Vengriya) o‘tadigan jahon chempionati kutib turibdi. Shundan so‘ng Olimpiya o‘yinlari uchun reyting ochkolarini yig‘ish davri yakunlanadi. Hozirda erkaklar terma jamoamiz to‘liq tarkibda, ayollar jamoasida esa 2 nafar vakilimiz litsenzion hududda turibdi.
Rustam Shoabdurahmonov suhbatda sportchilarimizning Tokio Olimpiadasiga tayyorgarlik jarayoni hukumatimiz tomonidan qo‘llab-quvvatlanayotgani haqida gapirib, dzyudochilarimizning kelgusi faoliyatiga omad tilab o‘tdi.

Председатель НОК после вакцинации встретился с дзюдоистами
Как ранее нами сообщалось, в настоящее время представители делегации Узбекистана, принимающие участие на Олимпийских и Паралимпийских играх в Токио получают вакцину против коронавируса. Согласно плану, сегодня препарат получили представители сборной по дзюдо. За процессом вакцинации дзюдоистов наблюдало руководство НОК. В процессе присутствовали председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, Генеральный секретарь Ойбек Касымов и заместитель председателя НОК Сакен Полатов.
Затем прошла встреча с участием дзюдоистов в конференц-зале НОК. Во время мероприятия Рустам Шаабдурахманов побеседовал со спортсменами и спросил об их планах, здоровье и самочувствии. Следует отметить, что перед Олимпиадой, наших дзюдоистов ожидает чемпионат мира, который пройдёт в июне месяце в Будапеште. Затем завершится сбор рейтинговых очков для Олимпийских игр. В настоящее время полный состав мужской сборной и двое представительниц женского состава находятся в зоне путёвки Олимпийского рейтинга.
В ходе беседы Рустам Шаабдурахманов отметил, что подготовка спортсменов к Токийской Олимпиаде полностью поддерживается правительством и пожелал удачи дзюдоистам.
Следует отметить, что сегодня в течении дня были взяты около 30 анализов у представителей по пара-гребле, дзюдо, таэквондо и современному пятиборью, 17 представителей получили препарат против коронавируса.