RSTIAM Turkiyadagi tibbiyot muassasalari bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻydi
29-may – 2-iyun kunlari MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi direktori Kamol Sirojitdinov boshchiligidagi ishchi guruh Turkiyaning Istanbul shahrida xizmat safarida boʻldi. Safar davomida Markaz ishini yanada rivojlantirish, Turkiyaning rivojlangan tibbiyot muassasalari faoliyatini oʻrganish, shuningdek, ular bilan manfaatli hamkorlikni yoʻlga qoʻyish boʻyicha muzokaralar oʻtkazildi.
Ishchi guruh “Acıbadem Sports”, “Romatem”, “Doctor Club”, “Turan & Turan”, “Liv Hospital” sport muassasalari, shuningdek, Istanbul universitetining tibbiyot fakulteti faoliyatini yaqindan oʻrgandi. Muassasa rahbarlari bilan sohada tajriba almashish, davolash, ilmiy-metodik jihatdan tashkilotlar oʻrtasida yaqindan hamkorlikni yoʻlga qoʻyish masalalari koʻrib chiqildi.
Safar davomida “Doctor Club” va “Turan & Turan” tibbiyot birlashmalari bilan oʻzaro hamkorlik boʻyicha memorandum imzolanib, kelgusida tashkilotlar oʻrtasida doʻstona aloqalarni mustahkamlash boʻyicha kelishib olindi.

РНПЦСМ налаживает сотрудничество с медицинскими учреждениями Турции
С 29 мая по 2 июня рабочая группа во главе с директором Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при НОК Камолом Сирожитдиновым находилась с рабочим визитом в Стамбуле. В ходе поездки были проведены переговоры по дальнейшему развитию работы Центра, изучению деятельности передовых медицинских учреждений Турции, а также налаживанию с ними взаимовыгодного сотрудничества.
Рабочая группа внимательно изучила деятельность спортивных учреждений “Acıbadem Sports“, ”Romatem“, “Doctor Club“, “Turan & Turan“, “Liv Hospital", а также медицинского факультета Стамбульского университета. Были рассмотрены вопросы обмена опытом, лечения, налаживания тесного сотрудничества между Организациями в научно-методическом плане с руководителями учреждений.
В ходе поездки был подписан меморандум о взаимопонимании с медицинскими объединениями “Doctor Club” и “Turan & Turan” и достигнута договорённость об укреплении дальнейших дружественных связей между Организациями.