Shanxayda kuchlilar saralanmoqda
Kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Shanxay shahrida (Xitoy) oʻtayotgan Jahon kubogining ikkinchi bosqichida ishtirok etayotgani haqida xabar qilgan edik. Ayni paytga kelib, bir qator dasturlarda medallar uchun kurash olib borayotgan sportchilar nomi maʼlum boʻlib ulgurdi.
Afsuski, yigitlarimiz shohsupa sari yoʻldan erta chiqib ketishdi. Ular jamoaviy dasturda ham ilk bosqichda Turkiyaga 0:6 hisobida imkoniyatni boy berishdi. Qizlarimiz dastlab Malayziyani 6:2 hisobida dogʻda qoldirishgach, ikkinchi bosqichda Xitoy Taipeyiga 1:5 hisobida magʻlub boʻlishdi. Ertaga mikst va ayollar oʻrtasidagi yakkalik dasturida bahslar boʻlib oʻtadi.

В Шанхае определяются сильнейшие стрелки
Ранее мы сообщали, что сборная Узбекистана по стрельбе из лука принимает участие во втором этапе Кубка мира, который проходит в городе Шанхай (Китай). К этому времени в ряде программ стали известны имена спортсменов, которые прошли квалификацию.
К сожалению, отечественные спортсмены рано покинули турнир. На первом этапе в командной программе они уступили Турции со счётом 0:6. Женская же сборная Узбекистана сначала одолели Малайзию (6:2), но во втором туре проиграли представительницам Китайского Тайбэя (1:5). Завтра пройдут соревнования в миксте и женском одиночном разряде.