Davronova yana bir rekord bilan qitʼa chempionligini qoʻlga kiritdi
Toshkentda U18 yosh toifasida oʻtayotgan yengil atletika boʻyicha Osiyo chempionatining uchinchi kunida Oʻzbekiston terma jamoasi oʻzining dastlabki oltin medallarini qoʻlga kiritdi. Kun davomida atletlarimiz 2 ta oltin va 1 ta bronza medallariga ega chiqishdi.
Musobaqada termamizga ilk oltin medalni iqtidorli sportchimiz Sharifa Davronova keltirdi. Uch hatlab sakrash dasturida hamyurtimiz 13,99 metr natija koʻrsatdi. Bu musobaqa rekordi, shuningdek, 18 va 20 yosh toifalaridagi jahon miqyosida mavsumning eng yaxshi natijasi sifatida qayd etildi.
Termamizning ikkinchi oltin medalini yigitlar oʻrtasida balandlikka sakrash sektorida Devdavs Ismailov keltirdi. Yurtdoshimiz musobaqada 2,06 metr balandlikni zabt etishga muvaffaq boʻldi. Shuningdek, qizlar oʻrtasida 400 metrga toʻsiqlar osha yugurish bahsida Sabina Gʻoibnazarova 1:04.06 soniya bilan bronza medali sohibiga aylandi.

Давронова - установила очередной рекорд на ЧА
В третий день чемпионата Азии по лёгкой атлетике U18 в Ташкенте сборная Узбекистана завоевала свои первые золотые медали. За день отечественные атлеты удостоились 2 золотых и 1 бронзовой медалей.
Талантливая узбекская спортсменка Шарифа Давронова в программе тройного прыжка с результатом 13,99 м заняла первое место. Это был рекорд соревнований, а также лучший результат сезона в мире в возрастных категориях 18 и 20 лет.
Автором второй золотой медали отечественной сборной стал Девдавс Исмаилов в прыжках в высоту среди юношей. Его результат - 2,06 м. Также в беге на 400 м с барьерами среди девушек Сабина Гоибназарова с результатом 1:04.06 завоевала бронзовую награду.