Igor Shkvirin 60 yoshda!
Bugun o’zbek futbolining yaqin o’tmishdagi yorqin vakili, Xirosima-1994 Osiyo o’yinlari qahramonlaridan biri Igor Shkvirin 60 yoshni qarshi olmoqda.
Igor Anatolyevich Shkvirin 1963-yilning 29-aprel sanasida Toshkentda tavallud topgan. Faoliyati davomida mamlakatimizning bir qator klublarida sermahsul o’yinlari bilan muxlislar mehrini qozongan. “Paxtakor” va “Yangiyer” klublarida, shuningdek, Rossiya, Ukraina, Isroil, Malayziya, Hindiston chempionatlarida ham muvaffaqiyatli o’yinlari bilan yodda qolgan. 1994-yil Yaponiyaning Xirosima shahrida o’tgan Osiyo o’yinlarida O’zbekiston terma jamoasining tarixiy chempionligiga munosib hissa qo’shgan. Hozirda murabbiylik bilan shug’ullanayotgan qahramonimiz davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali va “O’zbekiston Respublikasida xizmat ko’rsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O’zbekiston Milliy Olimpiya qo’mitasi Igor Anatolyevichni bugungi yubiley ayyomi bilan qutlab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Игорю Шквырину 60 лет!
Сегодня яркому представителю узбекского футбола, одному из героев Азиатских игр Хиросима-1994 Игорю Шквырину исполняется 60 лет.
Игорь Анатольевич Шквырин родился 29 апреля 1963 года в Ташкенте. За свою карьеру он завоевал любовь болельщиков своими плодотворными играми в ряде отечественных клубов. Запомнился успешными матчами в клубах «Пахтакор» и «Янгиер», а также в чемпионатах России, Украины, Израиля, Малайзии, Индии. Внёс достойный вклад в историческое чемпионство сборной Узбекистана на Азиатских играх 1994 года в Хиросиме (Япония). На сегодняшний день занимается тренерской деятельностью, награждён медалью «Шухрат» со стороны государства, а также удостоен почётного звания «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с юбилеем, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.