Toshkent regbi-7 boʻyicha mamlakat chempionatining ilk turiga mezbonlik qildi
Regbi-7 boʻyicha erkaklar va ayollar oʻrtasida mamlakat birinchiligiga start berildi. 1-2-aprel kunlari Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universitetida chempionatning dastlabki tur uchrashuvlari oʻtkazildi.
Unda Respublikamizning turli hududlaridan tashrif buyurgan 15 ta erkaklar va 8 ta ayollar jamoalari gʻoliblik uchun bahs olib bordi. Murosasiz bellashuvlar yakunida ilk turni OʻzMU-1 (erkaklar) va Qoraqalpogʻiston (ayollar) jamoalari peshqadam sifatida yakunlashdi.
Reglamentga koʻra, chempion jamoalar yil davomida tashkil etiladigan 4 tur yakuni boʻyicha aniqlanadi. Keyingi tur may oyida Yangiyoʻl tumanida tashkil etiladi.

Ташкент принял первый тур чемпионата Узбекистана по регби-7
Дан старт первенству Республики по регби-7 среди мужчин и женщин. 1-2 апреля в Национальном университете Узбекистана имени Мирзо Улугбека состоялись матчи первого тура.
В борьбу за победу вступили 15 мужских и 8 женских команд из разных регионов страны. По итогам зрелищных противостояний лидерами первого тура стали дружины НУУз-1 (мужчины) и Каракалпакстан (женщины).
Команды-чемпионки определятся по итогам 4-х туров, которые пройдут в течение года. Следующий тур будет организован в Янгиюльском районе в мае месяце.