Mannopova va Rafalovich saralashdan muvaffaqiyatli o’tishdi
Xitoyning Usi shahrida start olgan taekvondo WT boʻyicha “Katta dubulgʻa” turnirining saralash bosqichida birinchi kun bellashuvlari yakunlandi. Unda ayollar -49 kg va -67 kg, erkaklar -68 kg va +80 kg vazn toifalarida bahs olib borishdi. Dastlabki kun yakunlariga koʻra, hamyurtlarimizdan Madinabonu Mannopova (-49 kg) hamda Nikita Rafalovich (+80 kg) final bosqichiga yoʻllanma olishdi.
Maʼlumot uchun, final bosqichida qatnashish uchun sportchilar nomiga tashkiliy qoʻmitadan maxsus taklifnoma kelishi yoki ishtirokchi saralash bosqichida kamida chorak finalga yetib borishi kerak. Tashkiliy qoʻmita terma jamoamiz aʼzolaridan Ulugʻbek Rashitov (-68 kg) va Svetlana Osipova (+73 kg) nomiga ana shunday taklifnoma joʻnatgan. Qolgan vazn toifalaridagi saralash bahslari ertaga oʻtkaziladi.

В финальный блок пробились Маннопова и Рафалович
В китайском городе Уси завершились соревнования первого дня отборочного этапа турнира «Большого шлема» по таэквондо WT. В нём женщины соревновались в весовых категориях -49 кг и -67 кг, а мужчины -68 кг и + 80 кг. По итогам квалификации путёвки в финальный блок получили отечественные атлеты Мадинабону Маннопова (-49 кг) и Никита Рафалович (+80 кг).
Для участия в решающем этапе состязаний необходимо получить специальное приглашение от Организационного комитета на имя спортсмена либо дойти до четвертьфинала в отборочных поединках. Оргкомитет подобное письмо отправил Улугбеку Рашитову (-68 кг) и Светлане Осиповой (+73 кг). Отборочные соревнования в остальных весовых категориях состоятся завтра.