Og‘ir atletikachilarimiz xorijiy mutaxassislar bilan yangi yig‘in boshlashdi
Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Chirchiqda navbatdagi o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini o‘tkazmoqda. Bosh murabbiy Bahrom Mendiboyev mazkur yig‘inga may oyida Koreya Respublikasida o‘tadigan Osiyo chempionatida ishtirok etishi kutilayotgan 15 nafar asosiy tarkib sportchilarini jalb qilgan.
Yana bir ahamiyatli tomoni, bu terma jamoamizda faoliyat boshlagan xorijlik murabbiylar eronlik Ali Hussayni va turkmanistonlik Doulet Glidjov ishtirokidagi birinchi yig‘in hisoblanadi. Shuningdek, hamyurtlarimiz bilan O‘mon terma jamoasining 2 nafar vakili birga shug‘ullanib, o‘z tajribalarini oshirishmoqda.

13 Февраля 2023 2256
Сборная Узбекистана по тяжёлой атлетике проводит очередные учебно-тренировочные сборы в Чирчике. Главный тренер отечественной команды Бахром Мендибоев привлек к данным УТС 15 спортсменов, которые, как ожидается, примут участие в чемпионате Азии в Республике Корея, запланированный на май месяц.
Ещё одним немаловажным моментом является тот факт, что это первые сборы с участием зарубежных тренеров, которые начали свою деятельность в отечественной команде, Али Хуссайни из Ирана и Доулет Глиджова из Туркменистана. Также вместе с нашими соотечественниками тренируются и набираются опыта 2 представителя сборной Омана.