Milliy Olimpiya qo'mitasi hamkasblari bilan doimo aloqada bo'lish uchun onlayn uchrashuvlarni o'tkazishda davom etmoqda.
9-marotaba Zoom platformasidan foydalanib, bizni qiziqtirgan mavzularni muhokama qilyapmiz, yangi qiziqarli ma'lumotlarni baham ko'rib, bir-birimizdan zavqlanyapmiz.
Ushbu uchrashuv davomida MOQ Olimpiya sport turlari faoliyatini koordinasiya qilish departamenti bosh mutaxassisi B. Ibragimov olimpiyachilarni tayyorlash va tanlab olishning xitoycha tizimi bilan tanishtirdi.
Keyin Milliy Olimpiya qo'mitasi bosh kotibi o.O. Kasimov hamkasblar bilan birgalikda Xitoy sporti bilan bog'liq, shuningdek, ushbu tizimni sportimizda qo'llash imkoniyatlarini batafsil muhokama qildi.
Uchrashuv yakunida MOQning Sirdaryo viloyati vakili Ravshan Sattarov o'z mehnat faoliyati bilan bog'liq xotiralarni so'zlab berdi.
Milliy Olimpiya qo'mitasi barcha jamoalarni hamjihat va birdam bo'lishga chaqiradi, bir-biringizni unutmagan holda, yodda tutingki, hatto masofadan turib ham barchamiz hamkasb va do'st bo'lib qolamiz!

Национальный олимпийский комитет продолжает проводить онлайн-встречи для того, чтобы всегда оставаться на связи со своими коллегами.
Вот уже в 9-ый раз с помощью платформы Zoom мы обсуждаем интересующие нас вопросы, делимся новой интересной информацией и просто радуемся друг другу.
На этой встрече главный специалист департамента координации Олимпийских видов спорта НОК Б. Ибрагимов познакомил коллег с системой подготовки китайских олимпийских спортсменов и их селекцией.
Затем генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Касимов О.О. вместе с остальными сотрудниками подробно обсудил интересующие вопросы, связанные со спортом в Китае, а также возможность применения данной структуры и у нас.
А под конец встречи представитель НОК в Сырдарьинской области Равшан Саттаров поделился со всеми воспоминаниями, связанными с его трудовой деятельностью.
Национальный олимпийский комитет призывает все коллективы оставаться сплоченными, не забывать созваниваться друг с другом, помнить, что даже на удаленном доступе мы все остаемся коллегами и друзьями!