Ertaga tongda dzyudo boʻyicha Almada (Portugaliya) Gran-prisida ishtirok etadigan Oʻzbekiston terma jamoasi Yevropa safariga yoʻl oladi. Bugun MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov terma jamoa vakillari bilan uchrashib, sportchilarning tayyorgarligini oʻrgandi.
Azizjon Kamilov Almada safariga yoʻl olayotgan dzyudochilar bilan alohida suhbatlashib, ularga boʻlajak bellashuvlarda omad tiladi. Xususan, yilning ilk musobaqasini gʻalabalar bilan boshlash terma jamoaning qolgan vakillariga ham katta kuch bagʻishlashini taʼkidladi.
Eslatib oʻtamiz, Almada Gran-prisi 27-29-yanvar kunlari oʻtkazilib, unda dunyoning 80 dan ortiq mamlakati vakillari ishtirok etadi. Oʻzbekiston terma jamoasi mazkur musobaqaga 15 nafar sportchi bilan yoʻl oladi.

Азизжон Камилов пожелал удачи дзюдоистам перед первым турниром года
Завтра утром сборная Узбекистана отправится в Алмаду (Португалия) для участия в Гран-при по дзюдо. Сегодня заместитель председателя НОК, глава Федерации дзюдо страны Азизжон Камилов встретился с представителями Национальной команды и изучил подготовку спортсменов.
Азизжон Якубджанович пообщался с единоборцами и пожелал им удачи в предстоящих соревнованиях. В частности, он отметил, что с начинать первый турнир года с победы также придаст мотивацию остальным представителям Национальной команды.
Напомним, что Гран-при Алмада-2023 пройдёт с 27 по 29 января. В нём примут участие представители более 80 стран мира. Сборная Узбекистана отправится на эти состязания с 15 спортсменами.