Futbol bo‘yicha O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi tibbiy ko‘rikdan o‘tdi
Ma’lum qilganimizdek, ertaga Timur Kapadze boshchiligidagi futbol bo‘yicha O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi yilning dastlabki yig‘inida ishtirok etish uchun BAAga yo‘l oladi. Bugun yig‘inga jalb qilingan futbolchilar MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amalik markazida tibbiy ko‘rikdan o‘tishdi.
Jamoa a’zolarining tahlillari ko‘rib chiqilgach, futbolchilar tor doiradagi shifokorlar qabulida bo‘ldilar. Shundan so‘ng ularning jismoniy holati ko‘zdan kechirildi. Shifokorlar ko‘rik davomida sportchilarning kichik shikoyatlari bo‘yicha kerakli tavsiyalarni berishdi.
Fujayra yig‘iniga 25 nafar futbolchi jalb qilingan bo‘lib, ularning 18 nafari MOQ qoshida tashkil etilgan “Olimpik” klubi vakillari hisoblanishadi. Eslatib o‘tamiz, safar davomida futbolchilarimiz BAAlik tengqurlariga qarshi 2 ta o‘rtoqlik uchrashuvida maydonga chiqishadi.

Олимпийская сборная Узбекистана по футболу прошла медосмотр
Как мы сообщали ранее, завтра Олимпийская сборная Узбекистана по футболу во главе с Тимуром Кападзе отправится в ОАЭ для участия в первом сборе года. Сегодня в Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины при НОК игроки, которым предстоит принять участие в УТС, прошли медицинское обследование.
После ответов анализа, все члены команды были на приёме у узкопрофильных специалистов Центра. Затем был проведён осмотр их физического состояния. Врачи во время обследования дали необходимые рекомендации по незначительным жалобам спортсменов.
В сборы в ОАЭ привлечены 25 игроков, 18 из которых являются представителями клуба “Олимпик”, созданного при НОК. Напомним, что в ходе международных УТС наши соотечественники примут участие в 2-х товарищеских матчах против ровесников из ОАЭ.