“Universal Horses Stable” ot sporti markazida Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligi hamda Oʻzbekiston polo federatsiyasi tashkil topganiga 2 yil toʻlishi munosabati bilan polo boʻyicha musobaqa boʻlib oʻtdi. Unda bu yilgi barcha turnirlarda ishtirok etayotgan 4 jamoa gʻoliblik uchun bahs olib bordi.
Qiziqarli kurashlarga boy oʻtgan bellashuvlarda Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining Toshkent viloyati boshqarmasi jamoasi gʻalaba qozondi. Ushbu jamoa polochilari hal qiluvchi bellashuvda Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiya qoshidagi ot sporti boʻyicha oliy mahorat maktabi vakillaridan ustun kelishdi. Uchinchi oʻrin Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining Toshkent shahri boshqarmasi aʼzolariga nasib etdi.

Прошли соревнования по поло в конноспортивном центре "Universal Horses stable"
В конноспортивном центре "Universal Horses stable" прошли соревнования по поло, посвящённые 30-летию Конституции Республики Узбекистан и 2-летию образования Федерации поло Узбекистана. В состязаниях за победу боролись 4 команды, участвовавшие во всех турнирах этого года.
В турнире, насыщенном интересными баталиями, победу одержала дружина Управления Национальной гвардии Ташкентской области. Спортсмены этой команды в решающем поединке одолели представителей Школы высшего мастерства по конному спорту при Национальной гвардии Республики Узбекистан. Третьего места удостоились представители Управления Национальной гвардии Республики Узбекистан города Ташкента.