Gʻulomjon Abdullayev va Aram Vardanyanni tabriklaymiz!
Bugun ikki mahoratli kurashchimiz Gʻulomjon Abdullayev va Aram Vardanyan tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Gʻulomjon Ozodovich Abdullayev 1998-yil 11-noyabr kuni Xorazm viloyatida tugʻilgan. Mahoratli erkin kurashchimiz xalqaro arenalardagi eng katta yutugʻini 2016-yil qoʻlga kiritgan. 18 yoshida U20 yosh toifasidagi jahon chempionatida ishtirok etib, bronza medaliga sazovor boʻlgan. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida -57 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini munosib himoya qildi. Konya-2021 Islom birdamligi oʻyinlari chempioni. Qayd etgan natijalari evaziga Prezidentimiz tomonidan “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan.
Aram Vardanyan 1995-yil 11-noyabr kuni Yerevan shahrida tavallud topgan. Yunon-rum kurashi boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida jahon chempionatlari, qator xalqaro musobaqalar gʻolib va sovrindori, Osiyo chempionatining ikki karra bronza medali sohibi. 2019-yil Qozogʻistonning Nur-Sultan shahrida oʻtkazilgan jahon chempionatida -72 kilogramm vazn toifasida kumush medalini qoʻlga kiritgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki kurashchimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Гуломжона Абдуллаева и Арама Варданяна!
Гуломжон Озодович Абдуллаев родился 11 ноября 1998 года в Хорезмской области. Опытный борец вольного стиля добился наибольшего успеха на международной арене в 2016 году. В 18 лет он принял участие в чемпионате мира среди спортсменов в возрастной категории до 20 лет, где завоевал бронзовую медаль. На Олимпийских играх Токио-2020 достойно защищал честь нашей страны в весовой категории до 57 кг. На Конья-2021 стал чемпионом Игр Исламской солидарности. За достигнутые успехи награждён Президентом медалью "Шухрат".
Арам Варданян родился 11 ноября 1995 года в Ереване. Победитель и призёр чемпионатов мира по греко-римской борьбе среди юниоров и молодёжи, ряда международных соревнований, двукратный бронзовый призёр первенства Азии. В 2019 году на чемпионате мира в казахстанском городе Нур-Султан завоевал серебряную награду в весовой категории до 72 кг.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет борцов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.