Suzish boʻyicha hakamlarga sertifikatlar topshirildi
Toshkent mezbonlik qilayotgan xalqaro seminarda suzish boʻyicha hakamlar uchun moʻljallangan darslar yakunlandi. Bugun Oʻzbekiston MOQda mutaxassislarga sertifikatlar taqdim etildi. Referilar sertifikatni Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimovdan qabul qilib oldilar.
24 hakam 4 kun davomida taniqli ekspert Vadim Ahmadiyevdan oʻz yoʻnalishlarining nozik qirralari, xalqaro federatsiya tomonidan qabul qilingan soʻnggi qoidalar haqida batafsil maʼlumotga ega boʻlishdi. Tadbirda mehmonlarga Osiyo Olimpiya kengashining esdalik sovgʻalari ham topshirildi. Mutaxassislar samimiy mehmondoʻstlik va oʻquv jarayonida yaratilgan barcha sharoitlar uchun tashakkur aytib, olgan bilimlari yangi marralarni zabt etishda as qotishini taʼkidlashdi.

Судьям вручены международные сертификаты
На международном семинаре, организованном в Ташкенте, завершились занятия для судей по плаванию. Сегодня в НОК Узбекистана специалисты получили сертификаты, которые вручил Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов.
24 судьи в течение 4 дней получали от известного эксперта Вадима Ахмадиева подробную информацию о тонкостях их деятельности, последних правилах, принятых Международной федерацией по плаванию. Гости мероприятия также получили памятные подарки от Олимпийского совета Азии. Специалисты поблагодарили за искреннее гостеприимство и все условия, созданные в процессе обучения, отметив, что полученные знания помогут в достижении новых высот.