31 Oktyabr 2022 3811
Xorazmda karatening WKF yoʻnalishi boʻyicha mamlakatimiz sport tashkilotlaridagi bolalar, kadetlar va oʻsmirlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati yakuniga yetdi. Ikki kun davom etgan bellashuvlarda BOʻSM, IBOʻSM, Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazlari, Oliy sport mahorat maktablaridagi 8 yoshdan 17 yoshgacha boʻlgan oʻgʻil-qizlar bahs olib borishdi.
Musobaqa yakuniga koʻra, sovrinli oʻrinlarning aksariyatini Xorazm, Toshkent va Surxondaryo viloyati vakillari egallashdi. Terma jamoa murabbiylar shtabining maʼlum qilishicha, ilk bor Jizzax viloyati sportchisi mamlakat chempionatida gʻolib boʻldi. Bu esa karate yurtimizning har bir hududida keng ommalashib borayotganidan dalolat.
Mazkur musobaqa terma jamoa murabbiylariga oʻsmirlar va yoshlar terma jamoasi uchun zaxira sportchilarini koʻrib olish, hududlardan iqtidorli yoshlarni seleksiya qilish vazifasini bajarib berdi.

31 Октября 2022 3815
Подведены итоги чемпионата Узбекистана по карате WKF, проходивший в Хорезме. Лучших на данных соревнованиях определяли среди детей, кадетов и юниоров. В двухдневных состязаниях участвовали юноши и девушки в возрасте от 8 до 17 лет, представляющие ДЮСШ, СДЮСШ, Центры подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта, Республиканские школы высшего спортивного мастерства.
По итогам турнира большинство призовых мест заняли представители Хорезмской, Ташкентской и Сурхандарьинской областей. По информации тренерского штаба сборной, спортсмен из Джизакской области впервые стал победителем чемпионата страны. Это говорит о том, что каратэ становится всё более популярным в каждом регионе республики.
Данные старты позволили специалистам рассмотреть резервный состав для юниорской и молодёжной сборных, отобрать талантливую молодёжь из различных регионов.