19 Oktyabr 2022 2504
Koreya Respublikasining Seul shahrida Milliy Olimpiya qo‘mitalari assotsiatsiyasining (MOQA) navbatdagi Bosh Assambleyasi o‘z ishini boshladi. Tadbirda 205 ta Milliy Olimpiya qo‘mitalari vakillari ishtirok etmoqda. Ma’lum qilganimizdek, Bosh Assambleyada mamlakatimiz nomidan O‘zbekiston MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov va Qo’mita Xalqaro aloqalar departamenti direktori Kamoliddin Ergashev qatnashmoqda. Bugun quyidagi masalalar kun tartibidan o‘rin olgan:
•  Xalqaro Olimpiya qo‘mitasi prezidenti Tomas Baxning ishtirokchilarga murojaati;
•  MOQA tashkilotiga prezident va katta vitse-prezident saylash tadbiri;
•  Pekin-2022 qishki Olimpiya o‘yinlari yakuni bo'yicha xulosa;
•  Bali-2023 Butunjahon sohil o‘yinlariga tayyorgarlik bo‘yicha hisobot;
•  Parij-2024 yozgi va Milan-Kortina-2026 qishki Olimpiya o‘yinlari tashkiliy qo‘mitalarining dokladi;

19 Октября 2022 2369
В столице Южной Кореи начала свою работу очередная Генеральная Ассамблея Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов. В мероприятии принимают участие представители 205 НОК. Как мы сообщали ранее, от имени нашей страны в данном мероприятии принимают участие Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов и директор департамента международных отношений Комитета Камолиддин Эргашев. Сегодня на повестке дня будут рассмотрены следующие вопросы:
•  Приветственное обращение Президента МОК Томаса Баха;
•  Выборы президента и старшего вице-президента АНОК;
•  Подведение итогов зимних Олимпийских игр Пекин-2022;
•  Отчёт о подготовке к Всемирным пляжным играм АНОК 2023 года на Бали;
•  Доклады Оргкомитетов летних Олимпийских Игр Париж-2024 и зимних Олимпийских игр Милан-Кортина-д’Ампеццо-2026 ????????;