27 Sentyabr 2022 3117
Bugun Oʻzbekiston oʻq otish sporti federatsiyasi va Oʻzbekiston etnosport assotsiatsiyasi raisi Oybek Norinboyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Norinboyev Oybek Qobiljonovich 1979-yil ushbu sanada dunyoga kelgan. 2000-yil Toshkent Davlat iqtisodiyot universitetini, 2010-yil Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilishi Akademiyasining Oliy biznes maktabini tamomlagan. Bir necha yil turli davlat sektorlari rahbarligida samarali mehnat qilgan Oybek Qobiljonovich 2019-yildan Oʻzbekiston oʻq otish sporti federatsiyasini, 2021-yildan esa Oʻzbekiston etnosport assotsiatsiyasi hamda Oʻzbekiston Geografiya jamiyatini boshqarib kelmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oybek Norinboyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

27 Сентября 2022 3118
Сегодня свой День рождения празднует председатель Федерации стрелкового спорта Узбекистана и Ассоциации этноспорта страны Ойбек Наринбаев.
Наринбаев Ойбек Кабилджанович родился 27 сентября 1979 года. В 2000 году окончил Ташкентский государственный экономический университет, а в 2010 году Высшую школу бизнеса Академии государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан. В 2019 году избран председателем Федерации стрелкового спорта, а с 2021 года руководит Ассоциацией этноспорта и Обществом географии Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, дальнейших успехов и благополучия.