23 Sentyabr 2022 2999
Bugun Niderlandiya va Polshada voleybol boʻyicha ayollar oʻrtasida navbatdagi jahon chempionati start oladi. Musobaqadan avval Niderlandiyaning Arnem shahrida Osiyo voleybol konfederatsiyasining (OVK) Bosh assambleyasi boʻlib oʻtdi. Unda mamlakatimiz nomidan Oʻzbekiston voleybol federatsiyasi bosh kotibi Husan Nasrullayev ishtirok etdi.
Hamyurtimiz tadbir davomida Osiyo voleybol konfederatsiyasi rahbari Rita Suvobo bilan uchrashib, bir qator istiqbolli masalalarni muhokama qildi va diyorimizda ushbu sport rivoji yoʻlidagi xizmatlari uchun unga Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasining tashakkurnomasini topshirdi. Tadbirda qitʼamizda voleybolni yanada rivojlantirishga oid qator masalalar, jumladan, soʻnggi 2 yilda qilingan ishlar hisoboti va 2023-2024-yillar uchun tuzilgan rejalar muhokama qilindi.
Reglamentga koʻra, bugun JCH bahslari qatorida Xalqaro voleybol federatsiyasining (FIVB) ham Bosh assambleyasi boshlandi. 3 kun davom etadigan ushbu tadbirda FIVB prezidenti Ari Filyo boshchiligidagi jamoa bilan voleybolning jahon miqyosidagi rivoji va yangi rejalar koʻrib chiqiladi.

23 Сентября 2022 3005
Сегодня в Нидерландах и Польше стартует очередной чемпионат мира по волейболу среди женщин. Перед соревнованиями состоялась Генеральная Ассамблея Азиатской конфедерации волейбола (АКВ) в Арнеме (Нидерланды). В ней от имени нашей страны принял участие Генеральный секретарь Федерации волейбола Узбекистана Хусан Насруллаев.
В ходе мероприятия представитель отечественной Организации встретился с главой Азиатской конфедерации волейбола Ритой Сувобо, обсудил перспективные вопросы развития этого вида спорта в нашей стране и вручил памятный подарок от имени Национального Олимпийского комитета Узбекистана. На мероприятии обсуждался ряд вопросов, связанных с дальнейшим развитием волейбола на континенте, в том числе отчёт о проделанной работе за последние 2 года и планы на период 2023-2024.
Согласно регламенту, сегодня наряду с чемпионатом мира, стартовала и Генеральная Ассамблея Международной федерации волейбола (FIVB). Это мероприятие, которое продлится 3 дня, будет посвящено мировому развитию данной Олимпийской дисциплины и новым планам с командой под руководством Президента FIVB Ари Фильо.