22 Sentyabr 2022 2558
Joriy yilning avgust oyida Turkiyaning Konya shahri mezbonlik qilgan V Islom birdamligi oʻyinlarida munosib tarzda qatnashgan dzyudo boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi jami 13 ta medal bilan 50 dan ortiq davlat orasida umumjamoa hisobida 1-oʻrinni egallagan edi. Jahon chempionatiga tayyorgarlik koʻrayotgan jamoamizning xorijiy yigʻini yakunlangach, Konya-2021 qahramonlari taqdirlanishdi.
Tadbirda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qoʻmita raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov ishtirok etib, sportchilarimizni qoʻlga kiritilgan muvaffaqiyat bilan qutladilar va yaqinlashib kelayotgan poytaxtimiz mezbonligidagi dunyo birinchiligida barchalariga omad tilashdi. Ahamiyatlisi, federatsiya nafaqat sportchilar, balki ularni bahslarga har tomonlama yuqori darajada tayyorlagan murabbiy va shifokorlarga eʼtibor koʻrsatib, ularni ham taqdirladi.
Eslatib oʻtamiz, Konyada oʻtgan Islom birdamligi oʻyinlarida dzyudochilarimiz 6 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza medallarini qoʻlga kiritishgan edi.

22 Сентября 2022 2468
Награждены отечественные дзюдоисты, завоевавшие первое общекомандное местно на V Играх Исламской солидарности
Сборная Узбекистана по дзюдо, достойно принявшая участие в V Играх Исламской солидарности Конья-2021, заняла 1-е место в общекомандном зачёте среди более чем 50 стран, завоевав в общей сложности 13 медалей. По окончании зарубежных УТС, были награждены представители отечественной команды, успешно выступившие на турецкой арене.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касымов, заместитель председателя Комитета, председатель Федерации дзюдо страны Азизжон Камилов, которые поздравили единоборцев с достигнутым успехом и пожелали всем удачи на предстоящем домашнем ЧМ. Федерация наградила не только атлетов, но тренеров и врачей, которые на высоком уровне всесторонне подготовили узбекских дзюдоистов к соревнованиям .
Напомним, что на V Играх Исламской солидарности отечественная сборная по дзюдо  завоевала 6 золотых, 2 серебряные и 5 бронзовых наград.