9 Sentyabr 2022 2403
Sharofiddin Lutfillayev 1990-yil 9-sentyabr kuni Surxondaryo viloyatida tugʻilgan. Dzyudo boʻyicha 2019-yil Tokio shahrida boʻlib oʻtgan jahon chempionatida -60 kilogramm vazn toifasida kumush medalni qoʻlga kiritgan. Shuningdek, 5 karra Gran-pri turnirlari gʻolibi, 6-marta “Katta dubulgʻa” va 3 karra “Masters” tasnifidagi musobaqalar sovrindori sanaladi. Mazkur muvaffaqiyatlari evaziga yurtboshimiz tomonidan “Mard oʻgʻlon” davlat mukofoti bilan taqdirlangan. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida -60 kg vazn toifasida ishtirok etdi. Hozirda oʻzi tugʻilib oʻsgan hududda murabbiylik faoliyatini olib bormoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sharofiddin Lutfillayevni tugʻilgan kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Шарофиддина Лутфиллаева!
Шарофиддин Лутфиллаев родился 9 сентября 1990 года в Сурхандарьинской области. На чемпионате мира 2019 года в Токио в весовой категории до 60 кг завоевал серебряную медаль. Пятикратный победитель турнира серии Гран-При, шестикратный призёр "Большого Шлема" и трёхкратный призёр турнира "Мастерс". За свои успехи награждён государственной наградой "Мард углон". Участник Олимпийских игр Токио-2020. На сегодняшний день продолжает свою деятельность в качестве тренера.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.