5 Sentyabr 2022 2957
Timur Taxirovich Kapadze 1981-yil 5-sentyabr kuni Fargʻonada tugʻilgan. U Oʻzbekiston Milliy terma jamoasi safida eng koʻp oʻyin oʻtkazgan futbolchi hisoblanadi. “Neftchi”, “Paxtakor”, “Bunyodkor” va “Lokomotiv” jamoalari safida 12 bor Oʻzbekiston chempionligini qoʻlga kiritgan. Ayni vaqtda Oʻzbekiston Olimpiya terma jamoaci va “Olimpik” klubi bosh murabbiyi sifatida faoliyat olib bormoqda. MOQ qoshida yangi tashkil etilgan klub bilan yosh mutaxassis 1 mavsumning oʻzida Superliga yoʻllanmasini hal qildi. Joriy yil mamlakatimizda oʻtgan 23 yoshgacha boʻlgan futbolchilar oʻrtasidagi Osiyo chempionatida oʻz shogirdlari bilan kumush medalni qoʻlga kiritdi. Yosh iqtidorli murabbiy ushbu muvaffaqiyatlari evaziga Prezidentimiz tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlandi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Timur Kapadzeni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

5 Сентября 2022 2807
Тимур Тахирович Кападзе родился 5 сентября 1981 года в Фергане. Один из немногих футболистов Национальной сборной Узбекистана, который провёл более 100 матчей. В составе команд “Нефтчи”, “Пахтакор”, “Бунёдкор” и “Локомотив” 12 раз становился чемпионом страны. В настоящее время является главным тренером Олимпийской сборной Узбекистана и клуба “Олимпик”. С недавно созданным клубом при НОК молодой специалист уже в 1 сезоне стал обладателем путёвки в Суперлигу. В этом году на чемпионате Азии среди игроков до 23 лет, который проходил в нашей стране, под его руководством юные футболисты завоевали серебряную медаль. Эти результаты молодого и талантливого тренера были отмечены Президентом почётным званием “Заслуженный тренер Республики Узбекистан”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Тимура Кападзе с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, дальнейших успехов и больших побед.