Adham Ikramov Konyadagi atletlar shaharchasida delegatsiyamiz vakillari bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov Turkiyaning Konya shahrida bo‘lib o‘tayotgan V Islom birdamligi o‘yinlariga tashrif buyurdi. Vazir dastlab Atletlar shaharchasida sportchilarimiz bilan uchrashdi. Ular bilan yaratilgan sharoitlar, bellashuvlarga olib borilayotgan tayyorgarlik xususida suhbatlashdi. Shuningdek, musobaqada shu paytgacha g‘olib va sovrindor bo‘lgan hamyurtlarimizni erishgan muvaffaqiyatlari bilan qutladi.
Shundan so‘ng shtab vakillari bilan yig‘ilish o‘tkazildi. Unda MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov delegatsiyamizning faoliyati, sportchilarimizning ishtiroki, shtabda yo‘lga qo‘yilgan ishlar haqida batafsil ma’lumot berdi. Adham Ikramov shtabda barcha yo‘nalishdagi mas’ullar bilan alohida gaplashar ekan, jamoamiz erishadigan muvaffaqiyat hammaning o‘z ishini puxta bajarishi ortidan kelishini ta’kidladi. Qolaversa, har bir terma jamoa murabbiylari bilan atletlarimizning holati va kutilayotgan natijalar xususida birma bir gaplashib chiqdi.
Sportni rivojlantirish vaziri ushbu o‘yinlarning ahamiyati qanchalik katta ekani, undagi muvaffaqiyatli ishtirokimiz orqali xalqimiz va davlatimiz rahbarining ishonchini oqlash lozimligini yana bir karra eslatib o‘tdi. Yig‘ilish davomida ish samaradorligini kuchaytirish, atletlar va delegatsiya a’zolarining xavfsizligi, salomatligini ta’minlash bo‘yicha barcha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.
Kоnyaga tashrifi davomida Adham Ikramov o‘zaro hamkorlik aloqalarini kuchaytirish yo‘lida bir qator uchrashuvlar o‘tkazishi ham belgilangan.

Адхам Икрамов встретился с представителями делегации Узбекистана в Деревне атлетов в Конье
Министр Развития спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов посетил V Игры Исламской солидарности, проходящие в турецком городе Конья. Сначала министр встретился с нашими соотечественниками в Деревне атлетов. Он пообщался о созданных для спортсменов условиях, о подготовке к соревнованиям. Также Адхам Ильхамович поздравил спортсменов, которые к этому времени стали победителями и призёрами текущих соревнований, с достигнутыми успехами.
После этого состоялось совещание с представителями штаба. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов подробно рассказал о деятельности делегации Узбекистана, участии спортсменов, работе, проделанной в штабе. Адхам Икрамов отметил, что успех каждого будет зависеть от тщательного выполнения всеми своей работы. Кроме того, он поговорил с тренерами каждой сборной о состоянии атлетов и ожидаемых результатах.
Министр развития спорта ещё раз напомнил о важности этих Игр, о том, что благодаря успешному участию наших соотечественников в них, мы сможем оправдать доверие узбекского народа и главы государства. В ходе встречи всем ответственным лицам были даны соответствующие поручения по повышению эффективности работы, обеспечению безопасности и здоровья спортсменов и членов делегации.
В ходе визита в Конью Адхам Икрамов проведёт ряд встреч, направленных на укрепление взаимовыгодного сотрудничества.