Sayfiddin Ermatovga “Oʻzbekiston sport faxriysi” koʻkrak nishoni topshirildi
Yaxshi maʼlumki, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi tomonidan uzoq yillar yurtimiz sporti rivojiga hissa qoʻshgan fidoyi mutaxassislar ragʻbatlantirilib kelinadi. Bugun ana shunday mutaxassislardan biri, futbol boʻyicha Respublika toifasidagi hakam Sayfiddin Ermatovga “Oʻzbekiston sport faxriysi” koʻkrak nishoni topshirildi. Tadbir Milliy Olimpiya qoʻmitasida tashkil etildi. Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov ishtirok etishdi.
Maʼlumot uchun, Sayfiddin Ermatov faoliyati davomida xalq orasida “Chigʻatoy” futbol maktabi nomi bilan mashhur boʻlgan futbol boʻyicha Respublika Oliy sport mahorati maktabida murabbiy sifatida ishlagan. Tarkibida Server Jeparov, Shuhrat Mirxoldirshoyev, Yaroslav Krushelnitskiy, Yuriy Nikitov kabi iqtidorlarni jamlagan 1982-yilda tugʻilgan futbolchilardan iborat Oʻzbekiston oʻsmirlar terma jamoasi bosh murabbiyi boʻlgan. Shuningdek, futbol hakami va inspektori sifatida uzoq yillar samarali mehnat qilgan.
Faoliyati davomida koʻplab isteʼdodli yosh hakamlarni tarbiyalashda katta hissa qoʻshgan. Shogirdlari orasida FIFA referisi, futbol mundiallarini boshqarish boʻyicha jahonning mutlaq rekordchisi Ravshan Irmatov, shuningdek, jahon chempionatining yana bir ishtirokchisi Osiyoning eng yaxshi qanot hakamlaridan biri Abduhamidullo Rasulovni uchratish mumkin.
Tadbirda Sayfiddin Ermatov koʻrsatilgan eʼtibordan mamnun ekanini bildirib, keyinchalik ham futbolimiz rivoji yoʻlida mehnat qilishga tayyor ekanini taʼkidladi.

Сайфиддин Эрматов награждён нагрудным знаком "Узбекистон спорт фахрийси"
Доброй традицией Совета ветеранов спорта Узбекистана является поощрение самоотверженных специалистов, которые на протяжении многих лет внесли свой вклад в развитие узбекского спорта. Сегодня одному из таких экспертов - судье республиканской категории по футболу Сайфиддину Эрматову вручён нагрудный знак "Узбекистон спорт фахрийси". Мероприятие состоялось в Национальном Олимпийском комитете, в котором приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов.
К сведению, Сайфиддин Эрматов всю свою карьеру работал тренером в Республиканской школе высшего спортивного мастерства по футболу, известной в народе как футбольная школа “Чигатой”. Был главным тренером юношеской сборной Узбекистана, состоящей из футболистов 1982 года рождения, таких как Сергей Джепаров, Шухрат Мирхолдиршоев, Ярослав Крушельницкий, Юрий Никитов.
Он также много лет плодотворно работал футбольным судьёй и инспектором. За свою карьеру он внёс неотъемлемый вклад в воспитание многих талантливых молодых судей. Среди его учеников можно встретить таких известных профессионалов своего дела, как рефери ФИФА, рекордсмен в истории чемпионатов мира по количеству проведённых матчей в качестве главного арбитра Равшан Ирматов, а также Абдухамидулло Расулов.
Сайфиддин Эрматов выразил огромную благодарность за оказанное внимание и отметил, что готов также и в дальнейшем оказывать содействие в развитие отечественного футбола.