Kseniya Gulyamovani tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi Bosh kotibi Kseniya Gulyamova o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Kseniya Sergeyevna 1983 yil 21 iyul kuni Toshkentda tavallud topgan. Toshkentdagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universiteti hamda Sankt-Peterburgdagi Sharqiy-Yevropa institutini tamomlagan.
Kseniya Gulyamova faoliyatining boshida dastlab PR, keyinchalik IT yo‘nalishlarida ishlagan. 2019 yil 1 aprel sanasidan O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi Bosh kotibi lavozimida ishlab kelmoqda. Kseniya Sergeyevna, shuningdek, O‘zbekiston polo federatsiyasi raisi o‘rinbosari sifatida ham samarali faoliyat yuritmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Kseniya Sergeyevnani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Ксению Гулямову!
Сегодня Генеральный секретарь Федерации современного пятиборья Узбекистана Ксения Гулямова празднует свой День рождения!
Ксения Сергеевна родилась 21 июля 1983 года в Ташкенте. Окончила Университет мировой экономики и дипломатии в Ташкенте и Восточно-Европейский институт психоанализа в Санкт-Петербурге.
В начале своей карьеры Ксения Гулямова работала сначала в PR, а затем в IT-направлениях. С 1 апреля 2019 года занимает пост Генерального секретаря Федерации современного пятиборья Узбекистана. Также, является заместителем председателя федерации поло Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинницу с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья, успехов, счастья и благополучия.