Mamlakatimizga tashrif buyurgan xorijlik mutaxassislarga antidoping qoidalari bo‘yicha o‘quv-seminari o‘tkazildi
Poytaxtimizdagi “Yunusobod sport majmuasi”da og‘ir atletika bo‘yicha o‘smirlar va yoshlar o‘rtasidagi Osiyo chempionati start olish arafasida. Ushbu qit’a birinchiligida 21 davlatdan, umumiy hisobda 250 dan ortiq polvonlar chempionlik uchun bahs olib borishadi. Sportchilar bilan birga delegatsiya rahbarlari va murabbiylar shtabi ham poytaxtimizda mehmon bo‘lib turishibdi.
Musobaqa doirasida O‘zbekiston Milliy antidoping agentligi vakillari tomonidan xorijlik mutaxassislar va sportchilar uchun “Antidoping qoidabuzarlik turlari va doping nazoratini amalga oshirish tartibi” to‘g‘risida o‘quv-seminar o‘tkazildi.
Seminar yakunida Xalqaro og‘ir atletika federatsiyasi vakillari va tashkiliy qo‘mita mutasaddilari hamkorlik uchun o‘z minnatdorchiligini bildirgan holda Agentlik xodimlariga mamlakatda halol sport targ‘ibotini amalga oshirishdagi samarali faoliyatlari uchun maxsus sertifikatlar topshirishdi.
Ma’lumot uchun, Osiyo chempionati 25 iyulga qadar davom etadi va unda mamlakatimiz sharafini 36 nafar iqtidorli sportchilarimiz himoya qiladi.

В Ташкенте для зарубежных специалистов организован семинар по антидопинговым правилам
В столичном спортивном комплексе “Юнусабад” стартует чемпионат Азии по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. На этом континентальном первенстве за медали будут бороться более 250 спортсменов из 21 страны. В столице находятся руководители делегаций, тренерский штаб и непосредственно сами участники предстоящего континентального первенства.
В рамках соревнований специалистами Национального антидопингового агентства Узбекистана был проведён обучающий семинар для зарубежных экспертов и спортсменов на тему “Виды антидопинговых нарушений и порядок осуществления допинг-контроля”.
По итогам семинара представители Международной федерации тяжёлой атлетики и официальные лица Оргкомитета выразили признательность за сотрудничество и вручили сотрудникам Агентства специальные сертификаты за эффективную деятельность по пропаганде честного спорта в стране.
Отметим, что чемпионат Азии продлится до 25 июля, в котором Узбекистан на домашней арене представят 36 спортсменов.