Olimpiya oʻyinlari sovrindori Ixtiyor Navroʻzov 33 yoshda!
Bugun taniqli erkin kurashchimiz, Olimpiya oʻyinlari sovrindori Ixtiyor Navroʻzov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ixtiyor Navroʻzov 1989-yil 5-iyul kuni Buxoroda tugʻilgan. Navroʻzov faoliyati davomida Osiyo chempionati va Osiyo oʻyinlari, jahon chempionatida bir necha bor shohsupaga koʻtarilgan. Ayniqsa, 2016-yil Rio Olimpiadasida -65 kg vazn toifasida bronza medali uchun kechgan bahsda qoʻlga kiritgan ajoyib gʻalabasi alohida ahamiyat kasb etadi. Ushbu muvaffaqiyatlari evaziga “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ixtiyor Navroʻzovni bugungi tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Призёру Олимпийских игр Ихтиёру Наврузову - 33!
Сегодня известный борец вольного стиля, призёр Олимпийских игр Ихтиёр Наврузов отмечает свой День рождения.
Ихтиёр Наврузов родился 5 июля 1989 года в Бухаре. За свою карьеру Наврузов неоднократно поднимался на пьедестал почёта на континентальных первенствах, а также является медалистом чемпионата мира и Азиатских игр. На Олимпиаде Рио-2016, выступая в весе до 65 кг, стал обладателем бронзовой награды. За эти успехи удостоен почётного звания "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ихтиёра Наврузова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и всех благ.