Koreya Respublikasida taekvondo WT boʻyicha Osiyo chempionati qizgʻin davom etmoqda. Quvonarlisi, musobaqaning bugungi kuni ham taekvondochilarimiz uchun muvaffaqiyatli oʻtdi.
Chempionatda -87 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini himoya qilgan ikki karra JCH finalchisi Nikita Rafalovich barcha raqiblarini magʻlubiyatga uchratib, oltin medalni qoʻlga kiritdi. U finalda iordaniyalik Fahed Sbeyhidan ustun keldi. Ayollar oʻrtasida +73 kg vazn toifasida ishtirok etgan Svetlana Osipova yurtimizga bronza medali bilan qaytadigan boʻldi.
Nikitaning ushbu gʻalabasi orqali Oʻzbekiston erkaklar terma jamoasi hisobidagi oltin medallar soni uchtaga yetdi. Yigitlarimiz bu bilan umumjamoa hisobida Janubiy Koreyani ham ortda qoldirib, birinchi oʻringa chiqib olishdi.

Никита Рафалович - чемпион Азии, у Светланы Осиповы - бронза континентального первенства
В Республике Корея продолжается чемпионат Азии по таэквондо WT. Отрадно отметить, что и сегодняшний день подарил сборной Узбекистана награды столь важных стартов.
Двукратный финалист чемпионата мира Никита Рафалович, защищавший честь нашей страны на первенстве континента в весовой категории до 87 кг завоевал золотую медаль. В финале он одолел Фахеда Сбейхи из Иордании. Светлана Осипова, выступавшая в весовой категории свыше 73 кг удостоилась бронзовой награды.
Благодаря этой победе количество золотых медалей на счету мужской сборной Узбекистана по таэквондо WT на данном чемпионате достигло трёх. Отечественные атлеты вышли на первое место в общекомандном зачёте, опередив одного из лидеров по данной дисциплине - Южную Корею.