Nigina Oʻktamovani tabriklaymiz!
Bugun boks boʻyicha oʻzbek qizlari ichida birinchi boʻlib jahon chempioni boʻlgan Nigina Oʻktamova oʻz tugʻilgan kunini nishonlamoqda.
Nigina Oʻktamova 2003-yilda Samarqand viloyati Ishtixon tumanida tugʻilgan. 2021-yilning aprelida Polshada oʻtkazilgan yoshlar oʻrtasidagi jahon chempionatida oltin medalni qoʻlga kiritgan. Bu hozircha oʻzbek bokschi qizlari uchun jahon chempionatlaridagi yagona oltin medal hisoblanadi. Bundan tashqari, Nigina bir qator yosh toifalarida qitʼa birinchiligining gʻolib va sovrindorlari qatoridan joy olgan. Ushbu natijalari evaziga davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Nigina Oʻktamovani bugungi tugʻilgan kun bilan muborakbod etib, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Нигину Уктамову!
Сегодня Нигина Уктамова, первая среди узбекских девушек чемпионка мира по боксу, отмечает свой День рождения.
Нигина Уктамова родилась в 2003 году в Иштиханском районе Самаркандской области. В апреле 2021 года она выиграла золотую медаль на молодёжном чемпионате мира в Польше. Это пока единственная золотая медаль чемпионата мира по боксу среди узбекских девушек. Кроме того, Нигина вошла в число победительниц и призёров континентального первенства в ряде возрастных категорий. За эти результаты она награждена государством медалью “Шухрат".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Нигину Уктамову с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.