Qilichbozlarimiz Osiyo chempionatini kumush medal bilan yakunlashdi
Maʼlum qilganimizdek, finalda jamoamiz mezbon Koreya Respublikasi vakillariga qarshi maydonga tushishdi. Qiziqarli va murosasiz kechgan bellashuv 38:35 hisobida koreyalik qilichbozlarning gʼalabasi bilan yakunlandi.
Qayd etish joiz, shu tariqa qilichbozlarimiz ilk bor final bosqichida ishtirok etishdi. Bu esa jamoamiz uchun kelgusida kutib turgan finallar oldidan katta tajriba boʼldi. Oʼz navbatida, hamyurtlarimizdan keyingi musobaqalarda yangi gʼalaba va oltin medallar kutib qolamiz.
Oʼzbekiston Milliy Olimpiya qoʼmitasi shpagachilarimizning qoʼlga kiritgan ushbu muvaffaqiyati bilan Oʼzbekiston qilichbozlik federatsiyasi, sportchilarimiz va murabbiylar shtabini, muxlislarimizni samimiy tabriklab qoladi.

Узбекские фехтовальщики – вице-чемпионы ЧА!
Наши соотечественники завершили выступления на континентальном первенстве по фехтованию, которое продолжается в Сеуле. Отрадно отметить, что шпажисты сборной Узбекистана, защищавшие честь нашей страны на столь престижных стартах, завоевали серебряную медаль.
Как мы сообщали ранее, в финале наша команда встретилась с хозяевами турнира. Интересная и бескомпромиссная встреча завершилась победой южнокорейских фехтовальщиков со счётом 38:35.
Стоит отметить, что таким образом, отечественные фехтовальщики впервые пробились в финальном этапе ЧА. Это был большой опыт для сборной Узбекистана, перед предстоящими международными стартами.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию фехтования Узбекистана, спортсменов и тренерский штаб, поклонников узбекского спорта с достигнутым успехом отечественных шпажистов.